2016

16 grudnia w Zespole Szkół w Iwanowicach odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek pt:" Gwiazdo świeć, kolędo leć". To już wieloletnia tradycja szkoły...(więcej)

Informacja - taryfy opłat

Taryfy dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowe odprowadzenie ścieków obowiązujące na obszarze Gminy Szczytniki na okres od 18 grudnia 2016 r. do 17 grudnia 2017 r....(więcej)

Informacja

Przypominamy, że bezpłatne szczepienia przeciwko pneumokokom dla dzieci z roczników 2012 i 2013 obowiązują do końca 2016r. Rodziców prosimy o kontakt z Ośrodkiem Zdrowia.

Stanowisko Rady Gminy Szczytniki

Stanowisko Rady Gminy Szczytniki zajęte na sesji w dniu 18 października 2016r. w sprawie trudnej sytuacji w rolnictwie.

Stanowisko RG.pdf

Odpowiedź Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.pdf

XIV Świąteczne Spotkanie z Tradycją odbyły się w tym roku w gminie Blizanów w hotelu Kristoff.  Patronat  nad imprezą objęli Starosta Kaliski Krzysztof Nosal i wójt Gminy Blizanów Sławomir Musiał...(więcej)

Stowarzyszenie „Długosz Królewski” z siedzibą w Brzezinach zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 24 września 2015 r. informuje, że ogłasza nabór wniosków o udzielenie  wsparcia na wdrażanie operacji w ramach Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność, na operacje realizowane przez podmioty inne niż LGD w ramach poddziałania 19.2 z wyłączeniem projektów grantowych...(więcej)

W sobotę 26 listopada, gdy w wielu miejscach odbywały się Bale Andrzejkowe, w gminie Szczytniki, a dokładniej w sali OSP w Szczytnikach, odbył się tradycyjny doroczny „Pyrczok”, który to już także tradycyjnie,  stał się okazją do zaproszenia i podziękowania za wspólną pracę podczas tegorocznych dożynek...(więcej)

28.11.2016

Przebudowa nawierzchni drogi gminnej Chojno – Iwanowice, gm. Szczytniki

W dniu 15 listopada 2016 r. firma SIDROG Sp. z o.o. Domaniew 9, 98-235 Błaszki zakończyła realizację  drogi o nawierzchni bitumicznej Chojno - Iwanowice o długości 3,287 km. 21 listopada 2016 r. odbył się odbiór techniczny zadania. Całkowity koszt robót budowlanych wyniósł 1 146 754,77 zł. .

Gmina Szczytniki na realizację inwestycji otrzymała pomoc finansową w formie dotacji z Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 - 2019 w łącznej wysokości 573 377,00 zł.

 

W sobotę 26 listopada w sali sportowej Zespołu Szkół w Iwanowicach odbył się „Halowy Turniej w Piłkę Nożną Drużyn OSP Gminy Szczytniki”. Do rywalizacji o Puchar Wójta Gminy Szczytniki Pana Marka Albrechta stanęło...(więcej)

28.11.2016

Ogłoszenie o naborze wniosków - Stowarzyszenie LGD "Długosz Królewski"

Stowarzyszenie „Długosz Królewski” z siedzibą w Brzezinach zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 24 września 2015r. informuje, że ogłasza nabór wniosków o udzielenie  wsparcia na wdrażanie operacji w ramach Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność, na operacje realizowane przez podmioty inne niż LGD w ramach poddziałania 19.2 z wyłączeniem projektów grantowych...(więcej)

W sobotę 19 listopada około godz.10.00 doszło do pożaru kościoła św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Iwanowicach. Ze zgłoszenia jakie odebrał dyżurny  na stanowisku kierowania  (SKKM) wynikało, że nad kaplicą św. Barbary usytuowanej w prawej części kościoła unoszą się kłęby dymu...(więcej)

15 listopada w świetlicy Wiejskiej w Sobiesękach Trzecich odbyło się spotkanie mieszkańców z pracownikami KRUS-u w Kaliszu...(więcej)

W czwartek 10 listopada w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości w Sali Zespołu Szkół w Iwanowicach odbył się koncert specjalny Gminnych Obchodów  Święta Niepodległości...(więcej)

Informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii - zmiany w przepisach

Najważniejsze zmiany w przepisach dot. identyfikacji i rejestracji zwierząt

Zmiany w ustawie - informacja.pdf

Premier RP Beata Szydło wraz z Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariuszem Błaszczakiem otworzyli dziś Posterunek Policji w Godzieszach Wielkich w powiecie kaliskim. Było to symboliczne otwarcie łącznie sześciu komisariatów policji w Wielkopolsce...(więcej)

21 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Opatówku odbyło się Powiatowe Spotkanie z Kulturą. Uroczystość była okazją do wręczenia nagród i wyróżnień dla działaczy i animatorów kultury za wkład i zaangażowanie w działalność na rzecz rozwoju i promocji...(więcej)

2 października Grupa Odtworzeniowa Dziedzictwa Kulinarnego miejscowości Sobiesęki Trzecie "Okupniczanki" wzięła udział w podsumowaniu Przeglądu Kulinarnego pt. "Pyra i Korbol w Kuchni Wielkopolskiej"...(więcej)

W dniu 28 września w Marchwaczu odbyły się Gminne Obchody 77. Rocznicy Powstania Polskiego Państwa Podziemnego, zorganizowane przez Wójta Gminy Szczytniki Pana Marka Albrechta oraz Dyrektora i społeczność Zespołu Szkół w Marchwaczu...(więcej)

Dnia 30 września 2016 roku w Przedszkolu „ Tęcza” w Szczytnikach odbyło się oficjalne otwarcie rodzinnego placu zabaw „ Podwórko NIVEA”. Na uroczystość tę zostali zaproszeni...(więcej)

Biblioteka zasadniczo wszystkim kojarzy się z miejscem, gdzie wypożycza się książki. Uczniowie  klasy V, wraz z wychowawczynią p. Jadwigą  Mądrzejewską,  z Zespołu Szkół w Stawie postanowili zmienić jej oblicze i spędzić noc...(więcej)

28.09.2016

Informacja o wydaniu decyzji

Decyzja Wójta Gminy Szczytniki zatwierdzająca podział nieruchomości o nieuregulowanym stanie prawnym położonych w miejscowości Krzywda, obręb geod. Iwanowice.

Decyzja Wójta Gminy Szczytniki.pdf

Decyzja Wójta Gminy Szczytniki z dnia 25.10.2016r. zmieniająca decyzję.pdf

 

23.09.2016

Modernizacja dachu w Świetlicy Wiejskiej w Główczynie

Zakończyła się realizacja zadania pod nazwą:" Zagospodarowanie przestrzeni publicznej poprzez modernizację dachu w świetlicy wiejskiej w Główczynie". 

Całkowity koszt zadania wyniósł 40 260,15 zł, z czego dotacja Samorządu Województwa Wielkopolskiego wyniosła 26 000 zł. Wykonanie prac nie byłoby możliwe bez czynnego udziału mieszkańców sołectwa. Dzięki realizacji projektu mieszkańcy będą mogli spotykać się i miło spędzać czas.

Projekt realizowano w ramach konkursu "Pięknieje Wielkopolska Wieś".

 

Informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii

Informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii w sprawie nielegalnego zakopywania padłej trzody chlewnej...(więcej)

 

29. września rusza nabór na „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 i będzie trwał do 28. października  2016 r.
Program „Przetwórstwo i marketing produktów rolnych” przeznaczony...(więcej)

 

Informacja - Powiatowy Lekarz Weterynarii

W związku z sytuacją epizootyczną związaną  z występowaniem afrykańskiego pomoru świń w Polsce, Główny Lekarz Weterynarii uruchomił na stronie internetowej specjalny formularz informacyjny. Dostępny jest on pod adresem: https://interwencja.wetgiw.gov.pl/ i przeznaczony jest dla osób, które zaobserwowały przypadki nielegalnych i negatywnych działań w zakresie przemieszczania świń, mięsa wieprzowego i innych produktów pozyskanych od świń. Za jego pomocą można, przy zachowaniu pełnej anonimowości, zgłosić swoje obserwacje, które zostaną przekazane do właściwego wojewódzkiego lekarza weterynarii.

 

08.09.2016

Przebudowa nawierzchni drogi gminnej Iwanowice – Borek etap I, II i III o dłg. 2,280 km

W dniu 5 września 2016 r. dokonano odbioru nowej drogi o nawierzchni asfaltowo-kamiennej Iwanowice – Borek o dłg. 2,280 km. Całkowity koszt zadania wyniósł 356.800,03 zł. Wykonawcą robót była firma Zakład Usługowo-Produkcyjny Roboty Drogowo-Budowlane ROL-DRÓG Sp. z o.o. inż. Rafał Świątek Rajsko 2, 62-860 Opatówek.
Gmina Szczytniki na realizację inwestycji  otrzymała pomoc finansową w formie dotacji z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w łącznej wysokości 123 tys. zł.

Rolnicy z całej Polski przybyli w niedzielę, 4 września na Jasnogórskie Dożynki. Co roku w pierwszy weekend września odbywa się w sanktuarium Ogólnopolskie Święto Dziękczynienia za Plony. W tym roku uczestniczyło w nim...(więcej)

Budynek strażnicy OSP Szczytniki znajduje się w centrum miejscowości przy drodze krajowej i stanowi swego rodzaju wizytówkę Gminy. Ze względu na usytuowanie i wielkość stanowi także miejsce spotkań rolników, mieszkańców gminy...(więcej)

W dniu 22 sierpnia 2016 roku w Starostwie Powiatowym w Kaliszu, siedem gmin z Powiatu Kaliskiego, w tym Gmina Szczytniki uroczyście podpisały umowy z samorządem Województwa Wielkopolskiego na operacje typu „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych" ze środków unijnych objęte Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020...(więcej)

21 sierpnia w strugach deszczu przebiegły tegoroczne Dożynki Gminno - Parafialne w Szczytnikach. - Deszcz jest potrzebny, a więc potraktujmy go jako kolejnego gościa tej uroczystości - mówił prowadzący wydarzenie Mariusz Janiak dyr. GOKu otwierając wydarzenie...(więcej)

17.08.2016

Wakacje 2016

W dniach  2-11 sierpnia br.  dzieci z terenu Gminy Szczytniki wyjechały na wakacje nad morze. Pełen autokar  uczestników - 54 dzieci w wieku od 8 do 17 lat wraz z opiekunami udał się do Ustronia Morskiego, gdzie w Ośrodku Wczasowym  „ TEKILA” koloniści spędzili 10 dni wypełnionych atrakcjami...(więcej)

7 sierpnia 2016r. na boisku sportowym w Skarszewie odbyły się XVIII zawody sportowo-pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu kaliskiego. Rozegrane zostały wg regulaminu...(więcej)

W sobotę 6 sierpnia 2016 roku w parafii Św. K. Aleksandryjskiej w Iwanowicach odbyła się pierwsza w Wielkopolsce Parada Straży Wielkanocnych 2016, organizowana przez Straż Grobu Pańskiego tzw. „Turki” z Iwanowic...(więcej)

Rajd Rowerowy Murowaniec 2016

Starostwo Powiatowe zaprasza do udziału w Rajdzie Rowerowym Murowaniec 2016, który odbędzie się 10 września 2016 r.

Mogą w nim uczestniczyć turyści indywidualni oraz zorganizowane grupy cyklistów. Celem rajdu jest propagowanie aktywnych form wypoczynku oraz zdrowego trybu życia.
Zgłoszenia prosimy przesyłać drogą mailową na adres: promocja@remove-this.powiat.kalisz.pl do dnia 8 września 2016 r. Szczegółowych informacji udziela Starostwo Powiatowe pod numerem telefonu: 62/5014306.

Regulamin rajdu.pdf

 

Do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży przyjechały setki tysięcy osób z wielu zakątków świata. Wszyscy oni mieli swoje preferencje kulinarne, a organizatorzy Światowych Dni Młodzieży starali się sprostać gustom pielgrzymów...(więcej)

Wójt Gminy Szczytniki ogłasza konsultacje społeczne do projektu Program Ochrony Środowiska dla Gminy Szczytniki na lata 2016-2019 z perspektywą na lata 2020 - 2023 wraz z Prognozą oddziaływania na środowisko Programu Ochrony Środowiska dla Gminy Szczytniki na lata 2016-2019 z perspektywą na lata 2020 - 2023...(więcej)

W sobotę 30 lipca na „Orliku” w Szczytnikach odbył się „Letni Turniej w Piłkę Nożną Drużyn OSP Gminy Szczytniki”. Do rywalizacji o Puchar Wójta...(więcej)

Członkowie zespołu „Złote Kłosy” chcieliby podzielić się z Państwem krótką informacją na temat pięcioletniej działalności na rzecz propagowania  i przedłużania kultury ludowej i biesiadnej na dalsze pokolenia...(więcej)

15 lipca w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Opatówku odbył się wernisaż „Moda ślubna w fotografii” pod patronatem starosty kaliskiego Krzysztofa Nosala...(więcej)

Apel Prezesa KRUS do rolników

20.07.2016

Smaki LGD 2016

Ogromnym sukcesem kulinarnym i muzycznym naszej Gminy zakończyła się w niedzielę 17 lipca IV już edycja imprezy pn. „Smaki LGD”, która odbyła się na placu przy OSP w Strzyżewie w Gminie Sieroszewice...(więcej)

16 lipca 2016 roku odbyła się w Stawie Kaliskim niecodzienna uroczystość związana z odsłonięciem i poświęceniem tablicy upamiętniającej 100. rocznicę święceń kapłańskich ks. kpt. Edmunda Paszkowskiego. Tablicę ufundowaną przez potomków rodzeństwa Kapłana wmurowano w kruchcie kościoła..(więcej)

W dniu 12 lipca 2016r. w Restauracji "POLANIN" w Szczytnikach 6 par z terenu gminy odznaczono Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie...(więcej)

24 drużyny OSP, w tym 7 żeńskich wzięło udział w Gminnych Zawodach Sportowo- Pożarniczych jakie odbyły się w miejscowości Szczytniki w niedzielę 10 lipca 2016 r. Zawody  wg regulaminu CTIF wygrała drużyna...(więcej)

Zaproszenie

INFORMACJA

Informacja o zamiarze dokonania z urzędu podziału nieruchomości o nieuregulowanym stanie prawnym - obręb Iwanowice


Informacja

Na podstawie art. 97a ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r., o gospodarce nieruchomościami  (jedn. tekst: Dz. U. 2015 r. poz. 1774 ze zm.), Wójt Gminy Szczytniki informuje o zamiarze dokonania podziału nieruchomości o nieuregulowanym stanie prawnym działek:
•    nr 810 o pow. 1,51 ha położonej w obrębie ewidencyjnym Iwanowice, powiat kaliski
•    nr 837 o pow. 1,51 ha położonej w obrębie ewidencyjnym Iwanowice, powiat kaliski
w celu regulacji stanu prawnego pasa drogi powiatowej nr 4631P (skrzyżowanie z drogą 6232P -Godziesze - Zajączki Bankowe - Iwanowice - skrzyżowanie z droga powiatową 4629P).

Jeżeli w terminie 2 miesięcy od dnia ogłoszenia nie zgłoszą się osoby, które wykażą, że przysługują im prawa rzeczowe do nieruchomości, zostanie wszczęte z urzędu postępowanie w sprawie podziału nieruchomości.

Po bezskutecznym upływie tego terminu Wójt wyda decyzję zatwierdzającą podział opisanej wyżej nieruchomości.

Zgłoszenia należy przesyłać na adres: Urząd Gminy Szczytniki, 62-865 Szczytniki 139, pow. kaliski


                                                                            Wójt Gminy Szczytniki
                                                                             (-) Marek Albrecht

Apel Okręgowego Inspektora Pracy

W dniu 30 czerwca 2016 r. w Urzędzie Gminy w Szczytnikach odbyło się zebranie Koła Gminnego Stowarzyszenia Sołtysów Województwa Wielkopolskiego oraz spotkanie Wójta Gminy z sołtysami...(więcej)

Pomimo niesprzyjającej, deszczowej,  pogody tegoroczne Szczytnickie Lato obfitowało w barwne, kolorowe i muzyczne wydarzenia. 26 czerwca tradycyjnie w pierwszą niedzielę po zakończeniu roku szkolnego dzieci i młodzież z naszej gminy, często wraz ze swoimi rodzicami, spotkali się na podsumowaniu minionego roku szkolnego i rozpoczęciu wakacji...(więcej)

26 czerwca w kościele w Iwanowicach odbyły się uroczystości jubileuszowe Ks. Prof. Zdzisława Pawlaka pochodzącego z parafii Iwanowice. Na uroczystość przybyli Księża Biskupi...(więcej)

Na sesji w dniu 23 czerwca 2016 roku Rada Gminy Szczytniki podjęła jednogłośnie Uchwałę o udzieleniu Absolutorium Wójtowi Gminy – Markowi Albrechtowi oceniając pozytywnie wykonanie budżetu za rok 2015...(więcej)

Wraz z zakończeniem roku szkolnego nadeszła pora na podsumowania. Jednej z takich analiz poddano rywalizację sportową w ramach rozgrywek Igrzysk Młodzieży Szkolnej prowadzonej przez Kaliski Ziemski Szkolny Związek Sportowy...(więcej)

Od września do maja starsza grupa przedszkolna z przedszkola „Tęcza” w Szczytnikach odwiedzała Gminną Bibliotekę Publiczną w Szczytnikach. Poprzez systematyczne lekcje biblioteczne dzieci...(więcej)

W lutym 2016r. została podpisana trzecia z kolei Umowa o współpracy partnerskiej dla potrzeb realizacji projektu „UMIEM PŁYWAĆ”, współfinansowanego ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, pomiędzy Wielkopolskim Zrzeszeniem LZS w Poznaniu...(więcej)

W dniu 3 czerwca delegacja OSP Iwanowice gościła na zaproszenie Zarządu Głównego ZOSP RP w Warszawie, gdzie odbywały się uroczystości z okazji 100-lecia powstania Związku Floriańskiego. Spotkanie odbywało się w Sali Kolumnowej Sejmu...(więcej)

W dniu 30 maja br. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zorganizowało  w Zespole Szkół w Szczytnikach konferencję,  jako pierwszą tego rodzaju w kraju -  poświęconą działaniom w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020...(więcej)

W czwartek 26 maja odbył się kolejny turniej na wesoło drużyn OSP Iwanowice oraz Brzeziny. Tym razem zawody były rozgrywane  przy kąpielisku  w Brzezinach...(więcej)

Dnia 22  maja 2016 roku już po raz 9. Orkiestra Dęta OSP Iwanowice  pod batutą Marka Kubery miała zaszczyt występować i reprezentować Gminę Szczytniki  na 48. Festiwalu Orkiestr Dętych organizowanym przez Sławieński Dom Kultury...(więcej)

W niedzielę, 1 maja 2016 r. Prezydent RP Andrzej Duda wziął udział w XXIV Ogólnopolskiej Pielgrzymce Robotników i Pracodawców do Św. Józefa...(więcej)

W dniu 24 kwietnia 2016 r. odbył się w Radliczycach XI Zjazd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Szczytnikach połączony z obchodami gminnymi Dnia Strażaka...(więcej)

W kwietniu Wójt Gminy Szczytniki ogłosił wyniki konkursu plastycznego zorganizowanego dla uczniów z Zespołów Szkół z terenu Gminy Szczytniki pn. „Nie pal niedozwolonych śmieci, bo trujesz nie tylko dzieci”...(więcej)

W dniu 13 kwietnia 2016 r., a więc w wigilię trzydniowych obchodów ogólnopaństwowych z okazji 1050-lecia Chrztu Polski, została zorganizowana uroczystość upamiętniająca to doniosłe wydarzenie w Gminie Szczytniki...(więcej)

Wystawa - moda ślubna

Sześciu kandydatów do tytułu Regionalnego Króla Łgarzy, Kawalarzy i Opowiadaczy Dowcipów stanęło na scenie przed publicznością i jury podczas pierwszego takiego turnieju, który odbył się w Szczytnikach 1 kwietnia. Prezentowali się ze swoimi żartami przedstawiciele Kalisza, Opatówka i Szczytnik...(więcej)

Informacja dla mieszkańców gminy Szczytniki oraz pacjentów Ośrodka Zdrowia w Iwanowicach i Stawie

W dniu 18 marca 2016 roku karty pacjentów powróciły do Ośrodków Zdrowia w Iwanowicach i Stawie i będą archiwizowane przez firmę HUMIEJA & POKOJOWY LEKARSKA SPÓŁKA PARTNERSKA, 62-800 KALISZ, UL. OGRODOWA 20/8.  
   
                                                                           Wójt Gminy Szczytniki
                                                                              /- /  Marek Albrecht

 

W eliminacjach gminnych w dniu  10 marca 2016 r. w Zespole Szkół w Szczytnikach  wzięło  16  uczestników.W celu wyłonienia zwycięzców przygotowano testy z 40 pytań oraz zestawy pytań ustnych z zakresu wiedzy dotyczącej sprzętu pożarniczego, przepisów przeciwpożarowych...(więcej)

                                      OGŁOSZENIE


Wójt Gminy Szczytniki, 62-865 Szczytniki 139 informuje, że Gmina Szczytniki posiada na sprzedaż samochód marki VOLKSWAGEN Golf II 1.6 - rok produkcji 1991.
Zainteresowanych zapraszam do kontaktu w terminie 7 dni od daty ukazania się ogłoszenia. Istnieje możliwość negocjacji ceny. Kontakt tel. 62/76 25 001 w. 39.

                                                                                     Z-ca Wójta Gminy
                                                                                  (-) Dariusz Wawrzyniak

W prawdziwie polsko-włoskim stylu biesiadowały Panie uczestniczące w tegorocznym Gminnym Święcie Kobiet, które to odbywało się w niedzielę 6 marca tradycyjnie w Radliczycach...(więcej)

 

PROGRAM „RODZINA 500 plus''

Szanowni Państwo!

Urząd Gminy w Szczytnikach informuje, iż w planowanym terminie - od dnia 1 kwietnia – w naszym Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej można będzie składać wnioski o udzielenie świadczenia w ramach programu  „Rodzina 500 plus''. W celu skorzystania ze świadczenia konieczne jest przestrzeganie ustalonych terminów i procedur.

PLANOWANY TERMIN ROZPOCZĘCIA PRZYJMOWANIA WNIOSKÓW: 1 KWIETNIA 2016 r.

- wniosek złożony w terminie od 1 kwietnia do 1 lipca - wypłata świadczenia  z wyrównaniem od dnia 1 kwietnia
- wniosek złożony po 2 lipca - wypłata świadczenia od daty złożenia wniosku (bez wyrównania).

Szczegółowe informacje znajdują się na gminnej stronie internetowej, z  której można także pobrać wymagany wniosek do wypełnienia. Poza tym informacje w tym zakresie są udzielane w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej, Szczytniki 30, tel. 62/ 7625433.

 

Usuwanie azbestu 2016

Wnioski należy składać w siedzibie Urzędu Gminy Szczytniki pokój nr 2 (parter) w godzinach pracy urzędu
     - w terminie od dnia 25 lutego 2016 r. do dnia 18 marca 2016 r.

Szczegóły dostępne TUTAJ

 

STOP PNEUMOKOKOM 2016

Wójt Gminy Szczytniki ogłasza nieograniczony pisemny przetarg ofertowy na sprzedaż samochodu marki VOLKSWAGEN Golf II 1.6...(więcej)

 

01.03.2016

Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży

Wójt Gminy Szczytniki podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży.

Wykaz nieruchomości.pdf

 

Informujemy o opracowywaniu „Plan Gospodarki Niskoemisyjnej dla Powiatu Kaliskiego, gmin z terenu Powiatu Kaliskiego oraz Gminy Sieroszewice” wraz z prognozą oddziaływania tego planu na środowisko. Projekt dokumentu zostanie poddany konsultacjom społecznym w terminie od dnia 22.02.2016 r. do dnia 14.03.2016 r....(więcej)

Dnia 14 lutego 2016 r. w Restauracji Gościnna w Stawie podczas wieczoru „Przestrzeni Kultury” Wójt Gminy Szczytniki Marek Albrecht wręczył zawodnikom Klubu Sportowego ZIĘTEK Team sekcja TEAM Szczytniki...(więcej)

Gminny Ośrodek Kultury w Szczytnikach 14 lutego zaprosił wszystkich spragnionych nie tylko miłości ale i artystycznych doznań i wrażliwości na specjalne kulturalne spotkanie w gościnnych progach Restauracji Gościnna w Stawie. Wieczór „Przestrzeni Kultury” rozpoczęliśmy od wernisażu...(więcej)

W sobotę 13 lutego sala gimnastyczna w ZS w Szczytnikach wypełniona była kilkusetosobową publicznością, ponad 140 młodymi, a często wręcz bardzo młodymi tancerkami, tancerzami i wokalistkami...(więcej)

Wójt Gminy Szczytniki podaje do publicznej wiadomości harmonogram czynności w  postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Szczytniki...(więcej)

12.02.2016

VIII edycja konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa we współpracy z Wydawnictwem Naukowym Scholar ogłosiła VIII edycję konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”. Patronat honorowy nad konkursem objął Polski Komitet ds. UNESCO. Celem konkursu jest promocja polskiego rolnictwa, problematyki związanej z obszarami wiejskimi, dziedzictwa kulturowego oraz wzbogacenie publicznej debaty na temat polskiej wsi.

Ogłoszenie konkursu.pdf
Regulamin konkursu.pdf
Karta zgłoszeniowa.pdf

 

Wójt Gminy Szczytniki ogłasza drugi przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości w msc. Antonin.

Informacja o wyniku przetargu.pdf

 

W sobotę 30 stycznia miały miejsce w Marchwaczu uroczystości upamiętniające 71. Rocznicę Pomordowania Mieszkańców tej miejscowości pod koniec II wojny światowej...(więcej)

Komunikat Wielkopolskiej Izby Rolniczej ws. lustracji ozimin.

 

05.02.2016

Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży

Wójt Gminy Szczytniki podaje do publicznej wiadomości wykaz lokali mieszkalnych i użytkowych wraz z udziałem w gruncie, przeznaczonych do sprzedaży w trybie bezprzetargowym na rzecz dotychczasowych najemców.

Wykaz nieruchomości  przeznaczonych do sprzedaży.pdf

 

Realizacja zadań Wojewódzkiego Ośrodka Koordynującego Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi dobiegł  końca. Wielkopolskie Centrum Onkologii realizowało program od 2005 roku. To już 10 lat budowania  wśród mieszkanek wielkopolski świadomości onkologicznej w zakresie  raka piersi, jak również stwarzania odpowiednich warunków...(więcej)

Dnia 10 stycznia w świetlicy wiejskiej w Sobiesękach Trzecich odbył się już czwarty Noworoczny Koncert Kolęd. We wspólnym kolędowaniu udział wzięli zaproszeni goście...(więcej)

30 grudnia 2015 r. w Restauracji „Polanin” w  Szczytnikach odbyła się tradycyjnie już Świąteczna Sesja Rady Gminy Szczytniki będąca okazją do podsumowań kończącego się roku i wytyczenia planów na nadchodzący. Gospodarzami spotkania byli...(więcej)

18 grudnia w Zespole Szkół dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli oraz pracowników szkoły odbył się kolejny świąteczno - noworoczny koncert kolęd i pastorałek. Koncert ten ma już długą tradycję...(więcej)

                                             INFORMACJA

           o zimowym utrzymaniu dróg na terenie Gminy Szczytniki

                              w sezonie zimowym 2015/2016


1. Droga krajowa Nr 12:
odcinek Kalisz (gr. miasta) – Opatówek – Chojno (gr. woj. łódzkiego)
Rejon Dróg Krajowych w Kaliszu       tel. 62 764 92 15  lub 62 764 99 29

2. Drogi powiatowe
Koordynatorami  d/s zimowego odśnieżania są:
- dla rejonu „centralnego”:     Leszek Sarzyński      tel. 609 689 336
                    Jacek Kopeć         tel. 665 125 151
- dla rejonu „południowego”:     Piotr Grzelakowski     tel. 607 939 951

3. Drogi gminne
Referat Infrastruktury i Ochrony Środowiska
Urzędu Gminy w Szczytnikach
- w godz. urzędowania     tel. 62 762 50 01 wew. 38 lub 39
poniedziałek                : od 8.00 do 16.00
od wtorku do piątku    : od 7.00 do 15.00

kontakt interwencyjny : tel. 508 114 257

                                                                                    Z-ca Wójta
                                                                          /-/ Dariusz Wawrzyniak 

 

Od ubiegłego piątku, 18 grudnia mieszkańcy gminy Szczytniki i użytkownicy tutejszych dróg mogą czuć się jeszcze bezpieczniej. Na wyposażenie  jednostki OSP Szczytniki trafił właśnie wysokiej klasy automatyczny defibrylator...(więcej)

W dniu 19 listopada 2015 r. na Sesji Rady Gminy zostały ustalone stawki podatkowe na 2016 rok. Średnią cenę skupu żyta za okres 11 kwartałów określoną w Komunikacie Prezesa GUS z dnia 19 października 2015 r. ustaloną w wysokości 53,75 zł za 1 dt będącą  podstawą do ustalenia podatku rolnego na rok podatkowy 2016 obniżono ...(więcej)

 

I N F O R M A C J A

      Informacja dla mieszkańców gminy Szczytniki oraz pacjentów  Ośrodka Zdrowia w Iwanowicach i Stawie.


  Od dnia 1 stycznia 2016 roku świadczenia podstawowej opieki zdrowotnej będzie wykonywać firma:


                  HUMIEJA & POKOJOWY  LEKARSKA SPÓŁKA PARTNERSKA
                              62-800  KALISZ, UL. OGRODOWA  20/8

 

DEKLARACJE do pobrania:

 

 ULOTKA.pdf                           

Numery telefonów:

OŚRODEK ZDROWIA W IWANOWICACH
tel. 505 442 063

OŚRODEK ZDROWIA W STAWIE
tel. 505 442 049

Informacja dla mieszkańców.pdf

 

 

Informacja o podwyżce cen wody i ścieków

Urząd Gminy w Szczytnikach uprzejmie informuje,
że od dnia 18 grudnia 2015r.,
WPROWADZA SIĘ PODWYŻKĘ CEN WODY I ŚCIEKÓW
:

Dotychczasowa cena 1 m3 wody to 2,00 zł
NOWA CENA TO  2,16 ZŁ
Dotychczasowa cena  1 m3 ścieków to 2,70 zł
NOWA CENA TO 3,24 ZŁ
Dotychczasowa cena ścieków 1 m3 ścieków dowożonych to 4,27 zł
NOWA CENA TO 4,81 ZŁ
Podane ceny zawierają podatek VAT.

Ponadto informujemy, że nie będzie dokonywany dodatkowy odczyt liczników w momencie zmiany cen, gdyż obecny system rozliczeniowy jest dostosowany do zmian stawek i dokonuje rozliczeń automatycznie.
Podwyższenie cen podyktowane jest rosnącymi kosztami eksploatacji i utrzymaniem urządzeń oraz wysokimi opłatami stałymi.

 

Urząd Gminy Szczytniki
62-865 Szczytniki 139
tel.: 62 7625015
fax: 62 7625274
e-mail: sekretariat@szczytniki.ug.gov.pl

Godz. pracy
poniedziałek: 8:00 - 16:00
wtorek - piątek: 7:00 - 15:00
Lokalizacja geograficzna:
Szczytniki

51°41'13.199"N
18°19'56.604"E
Licznik odwiedzin serwisu:
1 273 711

Serwis szczytniki.ug.gov.pl używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Aby dowiedzieć się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookies w przeglądarce kliknij. ..więcej informacji... Zamknij