2017

30.11.2017

Realizacja Projektu „ Umiem pływać” - rok szkolny 2017/2018

W dniu 6 marca 2017 r. została podpisana czwarta z kolei Umowa o współpracy partnerskiej dla potrzeb realizacji projektu „UMIEM PŁYWAĆ”, współfinansowanego ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, pomiędzy Wielkopolskim Zrzeszeniem LZS w Poznaniu – partnerem wiodącym, a gminą Szczytniki (więcej...)

30.11.2017

Uroczyste otwarcie drogi Marchwacz- Lipka

W dniu 29.11.2017 roku  odbyło się oficjalne otwarcie drogi Opatówek- Michałów- Marchwacz -Cieszyków- Staw-Lipka z odbiciem z Cieszykowa do Szczytnik. W ramach zadania wykonano ponad 17-kilometrowy odcinek drogi przebiegający przez teren dwóch gmin. Było to możliwe dzięki wsparciu w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019(więcej...)

Informacja Starosty Kaliskiego o terminie składania wniosków przez osoby uprawnione do udziału we wspólnocie gruntowej wsi Iwanowice

Informacja szczegółowa.pdf

„Warzywniak Biesiadny w Gminie Szczytniki”

Ostatnia sobota listopada wieczorem, to doskonały czas na jesienną biesiadę muzyczno – rozrywkową. Tradycyjny „Jesienny Warzywniak Biesiadny” w naszej gminie odbył się w tym roku w odnowionej sali OSP w Sobiesękach Trzecich. I również tradycyjnie już do udziału we wspólnym  biesiadowaniu zaproszeni zostali(więcej...)

Piotr Majas Szachowym Mistrzem Polski Rolników !

W sobotę 25 listopada 2017r.  w Przysieku koło Torunia  w obiektach Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego zostały rozegrane V Szachowe Mistrzostwa Polski Rolników. W mistrzostwach mogli startować rolnicy lub dzieci rolników(więcej...)

PODZIĘKOWANIE !

Gminna Biblioteka Publiczna w Szczytnikach z filiami w Iwanowicach i w Stawie została zgłoszona do akcji Kinder Mleczna Kanapka Przerwa na wspólne czytanie. Konkurs polegał na głosowaniu internetowym na ulubioną bibliotekę, głosowanie trwało od 2 do 31 października. A było o co walczyć! Pierwsze 20 bibliotek z największą liczbą głosów otrzyma zestawy 250 ciekawych książek dla dzieci wraz z pufami do wspólnego czytania. Kolejne 100 bibliotek dostanie zestawy 50 książek. Z pośród 999  zgłoszonych bibliotek z całej Polski nasza biblioteka zajęła 8 miejsce z 52269 głosami(więcej...)

14.11.2017

Dofinansowanie na wyposażenie gabinetów profilaktyki zdrowotnej w szkołach

14 Listopada 2017 roku w Starostwie Powiatowym w Kaliszu podpisana została umowa z Wicewojewodą Wielkopolski  Marleną Maląg  o dofinansowanie realizacji zadania w formie dotacji celowej budżetu państwa pn. „Dotacja celowa dla jednostek samorządu terytorialnego na zadanie własne polegające na prowadzeniu szkoły z przeznaczeniem na wyposażenie gabinetu profilaktyki zdrowotnej w sprzęt”(więcej...)

Rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tak ważnego wydarzenia, na stałe wpisuje się w kalendarz gminnych uroczystości.
W niedzielę 12 listopada w Kościele  parafialnym pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Iwanowicach uczczono 99 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę (więcej...)

10.11.2017

100-lecie mieszkańca Gminy Szczytniki

10 listopada 2017 roku  swoje setne urodziny obchodził mieszkaniec wsi Radliczyce z Gminy Szczytniki  Pan Władysław Kwiatek. W tym szczególnym dniu  wraz z nim świętowali jego najbliżsi (więcej...)

Informacja Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego

Wniosek o oszacowanie szkód przez komisję w gospodarstwie rolnym, powstałych w wyniku wystąpienia niekorzystnego zjawiska atmosferycznego

Wniosek o oszacowanie szkód.pdf

 

 W piątek 27 października w Sali Sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu odbyła się gala wręczenia nagród w plebiscycie „Głosu Wielkopolskiego”-  „Mistrzowie Agro”... (więcej)

31.10.2017

Przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w obrębie geodezyjnym Niemiecka Wieś, Joanka, Antonin

W dniu 27 października 2017 r. dokonano odbioru nowej drogi o nawierzchni z kruszywa łamanego, stanowiącej drogę dojazdową do gruntów rolnych w obrębie geodezyjnym Niemiecka Wieś, Joanka, Antonin o długości 1,508 km oraz szerokości 4 m. Całkowity koszt zadania wyniósł 283 256,37 zł. Wykonawcą robót była firma Zakład Usługowo-Produkcyjny Roboty Drogowo-Budowlane ROL-DRÓG Sp. z o.o. inż. Rafał Świątek Rajsko 2, 62-860 Opatówek.
Gmina Szczytniki na realizację inwestycji  otrzymała pomoc finansową w formie dotacji z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w łącznej wysokości 157 409 tys. zł.

30.10.2017

Remont i modernizacja Świetlicy Wiejskiej w Joance

Zakończyła się realizacja zadania pod nazwą:" Zagospodarowanie przestrzeni publicznej – remont i modernizacja Świetlicy Wiejskiej w Joance". 
Całkowity koszt zadania wyniósł 56 387,12 zł, z czego dotacja Samorządu Województwa Wielkopolskiego wyniosła 29 000 zł wysokość wkładu własnego mieszkańców : 14 525,00 zł. Wykonanie prac nie byłoby możliwe bez czynnego udziału mieszkańców sołectwa. Dzięki realizacji projektu mieszkańcy będą mogli spotykać się i miło spędzać czas.
Projekt realizowano w ramach konkursu "Pięknieje Wielkopolska Wieś".

Kapela Złote Kłosy z gminy Szczytniki wyruszyła w Polskę. Po ubiegłorocznym występie na Wielkopolskim Przeglądzie Kapel Podwórkowych w Krzykosach, w tym roku grupa zagrała w Pile...(więcej)

PODZIĘKOWANIE

Panie z grupy odtworzeniowej dziedzictwa kulinarnego z Sobiesęk Trzecich „Okupniczanki” składają serdeczne podziękowania wszystkim tym którzy przyczynili się do osiągniętego przez nas sukcesu. Wygrany powiatowy etap konkursu na najsympatyczniejsze koło gospodyń wiejskich jest dla nas ogromnym wyróżnieniem.
 Dziękujemy pani Krystynie Nowak z Ośrodka Doradztwa Rolniczego za zgłoszenie naszej kandydatury.
Dziękujemy wójtowi Gminy Szczytniki panu Markowi Albrechtowi oraz panu Mariuszowi Janiakowi dyrektorowi GOK Szczytniki za wsparcie i możliwości prezentacji naszych umiejętności.
Dziękujemy druhom z OSP Sobiesęki Trzecie za pomoc  na każdym etapie  rozwoju naszej grupy.
Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za wysłane smsy.

Ilona Skowrońska

W dniu 27 września 2017 r. w Zespole Szkół im. Jana Pawła II zostały zorganizowane Gminne Obchody 78. Rocznicy Powstania Polskiego Państwa Podziemnego i 28. Rocznicy Powstania Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej...(więcej)

Informacja - zmiana nazw ulic w m. Staw

Informacja w sprawie zmiany nazw ulic w miejscowości Staw...(więcej)

Uchwała Rady Gminy.pdf

 

List Wojewody Wielkopolskiego

List Wojewody Wielkopolskiego dot.  pomocy dla osób poszkodowanych w sierpniowych nawałnicach, które nawiedziły województwo wielkopolskie.

List Wojewody Wielkopolskiego.pdf

 

Uwaga hodowcy drobiu!

Dotyczy zabezpieczenia gospodarstw przed wirusem ptasiej grypy

Informacja.pdf

 

Niecodzienny gość zawitał w piątek 8 września do Urzędu Gminy w Szczytnikach. Tomasz Pawłowski zwany "Tomkiem Wędrowniczkiem" odwiedził nasz urząd. Znany z ciągłych podróży pasjonat po raz pierwszy zawitał w mury Urzędu Gminy...(więcej)

Można by powiedzieć, że powoli tradycją staje się, iż jednym z uczestników Dożynek Gminy Szczytniki jest deszcz. Mając w pamięci ubiegłoroczne uroczystości w strugach deszczu  organizatorzy mieli spore obawy na powtórzenie tego scenariusza, także podczas obecnych dożynek, które odbyły się w niedzielę 3 września...(więcej)

22 sierpnia br. w Szczytnikach odbyło się uroczyste otwarcie ciągu pieszo-rowerowego pobudowanego wzdłuż drogi krajowej nr 12. Spotkanie odbyło się z inicjatywy lokalnej społeczności, która od dawna zabiegała o realizację inwestycji...(więcej)

Dziękczynienie rolników z parafii Iwanowice miało w tym roku szczególną rangę i oprawę. Wydarzenie zbiegło się bowiem w czasie z obchodami 500-lecia pisanych dziejów Niemieckiej Wsi...(więcej)

Już kilkanaście miesięcy funkcjonuje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki niej poznaliśmy oczekiwania użytkowników-internautów. Aplikacja stworzona przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, udostępniona do obsługi przez Policję, zwiększyła swoją funkcjonalność...(więcej)

INFORMACJA

Informujemy, że od 1 sierpnia 2017r.

w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Szczytnikach w godzinach pracy Ośrodka

można składać wnioski na świadczenie wychowawcze i świadczenie rodzinne.

W tym roku wzorem lat ubiegłych, a tradycja ta w Naszej Gminie ma już 18 lat , dzieci z terenu gminy wyjechały na wypoczynek letni. Był to 10-cio dniowy pobyt w Jarosławcu...(więcej)

Drużyna żeńska OSP Kakawa Kolonia oraz Drużyna męska z OSP Blizanów wygrały tegoroczne Zawody Sportowo Pożarnicze, które odbyły się 6 sierpnia 2017 roku w naszej gminie na placu przy OSP w Szczytnikach...(więcej)

W sobotę 29 lipca na „Orliku” w Szczytnikach odbył się „Letni Turniej w Piłkę Nożną Drużyn OSP Gminy Szczytniki”. Do rywalizacji o Puchar Wójta Gminy Szczytniki Pana Marka Albrechta stanęło 6 drużyn reprezentujących straże...(więcej)

Informacja Wójta Gminy Szczytniki w sprawie konsultacji społecznych i zmiany nazwy ulicy w miejscowości Staw...(więcej)

 

ZUS ostrzega przed osobami podszywającymi się pod jego pracowników

Coraz częściej do naszych domów przychodzą osoby, które podszywają się pod pracowników różnych instytucji. Zdarza się, że przedstawiają się jako pracownicy ZUS i oferują szczególnie seniorom różne świadczenia lub usługi. Czy rzeczywiście może odwiedzić nas w domu pracownik ZUS-u?...(więcej)

Urząd Gminy w Szczytnikach uprzejmie informuje o organizowanym szkoleniu dla hodowców trzody chlewnej. Inicjatywa zorganizowania szkolenia przez Powiatowego Lekarza Weterynarii w Kaliszu podyktowana jest wzrostem wystąpień choroby afrykańskiego pomoru świń na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej...(więcej)

W związku z ogłoszeniem przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej konkurs projektów w ramach Działania 1.1.Wspieranie wytwarzania i dystrybucji energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych Poddziałanie 1.1.1.Wspieranie inwestycji dotyczących wytwarzania energii z odnawialnych źródeł wraz z podłączeniem tych źródeł do sieci dystrybucyjnej/przesyłowej Konkurs nr POIS/1.1.1/2/2017 , Wydział Strategii Rozwoju Powiatu i Inwestycji zawiadamia, że wnioski o dofinansowanie należy składać...(więcej)

List Prezesa KRUS

List Prezesa KRUS dot. bezpiecznego użytkowania ciągników, maszyn i urządzeń rolniczych ...(więcej)

 

23 drużyny OSP, w tym 8 żeńskich wzięło udział w Gminnych Zawodach Sportowo- Pożarniczych, które odbyły się w miejscowości Szczytniki w niedzielę 2 lipca 2017 r.. Zawody  wg regulaminu CTIF w kat. do lat 16 wygrała żeńska drużyna z OSP Szczytniki, natomiast męska z OSP Kuczewola. OSP Staw była najlepsza wśród dorosłych drużyn  w  grupie „A” męskiej, a w  żeńskiej grupie „C” OSP Radliczyce...(więcej)

Na sesji w dniu 29 czerwca 2017 roku Rada Gminy Szczytniki podjęła jednogłośnie Uchwałę o udzieleniu Absolutorium Wójtowi Gminy – Markowi Albrechtowi oceniając pozytywnie wykonanie budżetu za rok 2016...(więcej)

Dwa dni bawiliśmy się w tym roku podczas festynu „Szczytnickie Lato”, który od  wielu lat  odbywa się w Szczytnikach na zakończenie roku szkolnego i rozpoczęcie wakacji...(więcej)

W dniu 21 czerwca 2017 r. w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu została zawarta umowa pomiędzy Urzędem Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego a Gminą Szczytniki na dofinansowanie operacji „Poprawa stanu gospodarki wodno-ściekowej...(więcej)

W dniu 1 czerwca 2017 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu została podpisana umowa z Wicemarszałkiem Województwa Wielkopolskiego Krzysztofem Grabowskim na dofinansowanie operacji Wymiana konstrukcji dachu i poszycia dachu...(więcej)

W dniu 30 maja 2017r. w Restauracji "POLANIN" w Szczytnikach 9 par z terenu gminy odznaczono Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie...(więcej)

Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego Prezydent RP Andrzej Duda wręczył 42 samorządowcom z całej Polski odznaczenia państwowe. Wśród wyróżnionych znalazł się Wójt Gminy Szczytniki Marek Albrecht...(więcej)

Piękna pogoda, piękne miejsce i piękni wykonawcy. Tak można by podsumować Gminny Dzień Dziecka, jaki świętowano w niedzielę 28 maja na terenie Przedszkola w Szczytnikach i tamtejszego placu zabaw „Podwórko NIVEA”...(więcej)

W dniu 6 marca 2017 r. została podpisana czwarta z kolei Umowa o współpracy partnerskiej dla potrzeb realizacji projektu „UMIEM PŁYWAĆ”, współfinansowanego ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, pomiędzy Wielkopolskim Zrzeszeniem LZS w Poznaniu – partnerem wiodącym..(więcej)

17 maja 2017 roku zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Szczytnikach przyjął Teatr Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa. Aktorzy przedstawili spektakl promujący czytelnictwo p.t. „Nie do wiary! W bibliotece kryją się czary.” Marysia główna bohaterka opowieści dzięki starej, zaczarowanej książce...(więcej)

W dniu 13 maja 2017 r. świętowaliśmy 100- lecie objawień w Fatimie, związanych nie tylko z historią jednego kraju czy narodu, lecz z losami całego świata. Z tej okazji Sejm RP przyjął uchwałę o uczczeniu tej wyjątkowej rocznicy. Każdy z nas pamięta, iż to właśnie w dniu 13 maja 1981 r.  nasz największy rodak św. Jan Paweł II za przyczyną Matki Bożej Fatimskiej został w sposób cudowny ocalony...(więcej)

Informacja - odbór popiołu

Informujemy, iż w dniu 03.06.2017r. (sobota) będzie odbierany popiół od mieszkańców gminy po uprzednim zgłoszeniu w Urzędzie Gminy w Szczytnikach (do dnia 01.06.2017r.) osobiście lub pod nr telefonu 62/7625001 wew. 37 w godzinach pracy Urzędu.

Powiatowo-Gminne obchody Dnia Strażaka odbyły się w dniu 3 maja 2017 r. w Szczytnikach. Uroczystość połączona była z jubileuszem 100-lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczytnikach i przekazaniem nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki OSP Szczytniki...(więcej)

Komunikat ARiMR - termin składania wniosków

INFORMACJA

Informujemy, że biuro powiatowe ARiMR w Kaliszu będzie czynne:
24-28 kwietnia – od 7:30 do 18:00
2 maja – od 7:30 do 15:30
4-15 maja – od 7:30 do 20:00

 

W związku z planowanym ogłoszeniem przez Polską Agencje Rozwoju Przedsiębiorczości konkursu na dofinansowanie projektów w ramach Działania 2.3 „Proinnowacyjne usługi dla przedsiębiorstw” Poddziałania 2.3.4„ Ochrona własności przemysłowej”, Wydział Strategii Rozwoju Powiatu i Inwestycji zawiadamia, że wniosek o dofinansowanie projektu należy złożyć za pośrednictwem Generatora Wniosków...(więcej)

 

Informacja UMWW

Informacja Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego ws. podjęcia Uchwały dot. określenia ogólnej powierzchni przeznaczonej pod uprawę maku i konopi włóknistych na terenie woj. wlkp. w 2017r...(więcej)

Uchwała Sejmiku Woj. Wlkp.pdf

 

W niedzielę 19 marca w Szczytnikach zakończył się XVII Międzygminny Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej 2017 organizowany wspólnie przez Gminne Ośrodki Kultury w Opatówku i Szczytnikach przy współpracy Starostwa Powiatowego i CKS w Kaliszu...(więcej

Pomoc na rozpoczęcie działalności gospodarczej na rzecz rozwoju małych gospodarstw

W związku z ogłoszeniem przez Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa nowego naboru wniosków w ramach poddziałania "Pomoc na rozpoczęcie działalności gospodarczej na rzecz rozwoju małych gospodarstw", objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Wydział Strategii Rozwoju Powiatu i Inwestycji zawiadamia, że od 30 marca do 28 kwietnia 2017 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmowała wnioski o pomoc na restrukturyzację małych gospodarstw z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Pomoc przyznawana jest w formie premii w wysokości 60 tys. zł. O wsparcie może ubiegać się osoba fizyczna, która jest posiadaczem gospodarstwa rolnego położonego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, o wielkości ekonomicznej mniejszej niż 10 tys. euro. Ponadto osoba taka musi podlegać ubezpieczeniu społecznemu rolników z mocy ustawy i w pełnym zakresie jako rolnik lub małżonek rolnika nieprzerwanie przez co najmniej 24 miesiące poprzedzające miesiąc złożenia wniosku o przyznanie pomocy i w tym okresie nie może prowadzić innej działalności gospodarczej. W tym naborze o wsparcie będzie mógł ubiegać się ten, kto zdecyduje się na rozwój swojego gospodarstwa i przeprowadzi w nim zmiany, dzięki którym stanie się ono bardziej rentowne i konkurencyjne.

W przypadku przyznania pomocy, będzie ona wypłacana w dwóch ratach - najpierw 80 proc. premii, a kolejne 20 proc. po zrealizowaniu założonych w biznesplanie inwestycji. Rolnik na restrukturyzację swojego gospodarstwa będzie miał 3 lata. W tym czasie wielkość ekonomiczna gospodarstwa powinna wzrosnąć do co najmniej 10 tys. euro oraz o co najmniej 20 proc. w stosunku do wielkości z roku, w którym złożono wniosek o przyznanie pomocy.

Wnioski o przyznanie pomocy należy składać w Oddziałach Regionalnych ARiMR, właściwych ze względu na miejsce położenia gospodarstwa. Można to zrobić osobiście, za pośrednictwem upoważnionej osoby bądź wysłać wniosek rejestrowaną przesyłką nadaną w placówce Poczty Polskiej. W tym ostatnim przypadku o dotrzymaniu terminu złożenia wniosku decyduje data nadania.

Każdy wniosek zostanie poddany ocenie. Na podstawie przyznanych punktów ustalona zostanie kolejność przysługiwania pomocy. Pod uwagę będą brane m.in.: docelowa wielkość gospodarstwa, kwalifikacje zawodowe, rodzaj planowanej produkcji, wiek wnioskodawcy.

Więcej informacji - otwórz

Wnioski o pomoc i inne dokumenty - otwórz

Kontakt z pracownikiem Wydziału Strategii Rozwoju Powiatu i Inwestycji: pan Damian Michalak  tel. 62 501-42-88

TERMOMODERNIZACJA BUDYNKÓW MIESZKALNYCH JEDNORODZINNYCH „TERMO – 2017” - nabór wniosków

W związku z ogłoszeniem przez Rade Nadzorczą Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu nowego naboru wniosków w ramach Programu Priorytetowego TERMOMODERNIZACJA BUDYNKÓW MIESZKALNYCH JEDNORODZINNYCH „TERMO – 2017”.
Wydział Strategii Rozwoju Powiatu i Inwestycji zawiadamia, że 13 marca 2017 r. ogłoszono termin naboru wniosków wraz regulaminem i obowiązującymi dokumentami.
Wnioski należy składać w Sekretariacie Biura Funduszu w terminie od dnia 20 marca 2017 r., od godz. 8.00 do dnia 31 marca 2017 r., do godz. 14.00.
Wnioski dostarczone do Funduszu przed terminem rozpoczęcia naboru i po terminie zakończenia naboru nie będą podlegały ocenie.
Przed przystąpieniem do przygotowania wniosku, należy zapoznać się z:
•    Programem Priorytetowym „TERMO – 2017”,
•    Regulaminem naboru w ramach Programu Priorytetowego,
•    Instrukcją wypełniania wniosku o udzielenie pożyczki wraz z załącznikami.
Celem programu jest zmniejszenie zużycia energii elektrycznej w wyniku realizacji przedsięwzięć w zakresie oświetlenia energooszczędnego.
Program priorytetowy skierowany jest do osób fizycznych.
Dokumentacja jest dostępna na stronie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu pod adresem http://www.wfosgw.poznan.pl
http://www.wfosgw.poznan.pl/wp-content/uploads/2017/03/Program-Priorytetowy-TERMO-2017.pdf
http://www.wfosgw.poznan.pl/wp-content/uploads/2017/03/Regulamin-TERMO-2017.pdf
http://www.wfosgw.poznan.pl/wp-content/uploads/2017/03/Instrukcja-do-wniosku-TERMO.pdf
Informacji w zakresie Programów Priorytetowych dla osób fizycznych udzielają pracownicy Działu Funduszy Europejskich.

2 marca w godzinach popołudniowych do OSP Szczytniki dostarczono nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu MAN TGM 18,340...(więcej)

25 lutego, w ostatnią sobotę karnawału 2017, mieszkanki Gminy Szczytniki miały kolejną okazję do spotkania się i wspólnej zabawy podczas dorocznych gminnych obchodów Dnia Kobiet...(więcej)

Ogłoszenie Zarządu Województwa Wielkopolskiego

Ogłoszenie Zarządu Województwa Wielkopolskiego o przystąpieniu do procedury zapewnienia udziału społeczeństwa w opracowaniu nw. projektu Programu ochrony powietrza dla strefy wielkopolskiej...(więcej)

Ankieta mobilności mieszkańców Gminy Szczytniki

Gmina Szczytniki prowadzi obecnie badanie mobilności mieszkańców. Realizowane jest ono za pomocą ankiety, do wypełnienia której zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej gminy.
Bardzo zależy nam na poznaniu Państwa opinii. Zapewniamy anonimowość wszystkich odpowiedzi. Wyniki badania przedstawione będą jedynie w postaci zbiorczych zestawień statystycznych.

Ankieta dostępna jest pod adresem :
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf2U9XCEtH94SuJKJ6v2Fq3n2U-rTEqQ1yo-r5nNCS_f0OgEg/viewform

 

Na sesji w dniu 23.01.2017 Rada Gminy Szczytniki przyjęła budżet Gminy na rok 2017. Planowany dochód to kwota 32.817.120,-zł. natomiast wydatki 33.262.568,-zł. Deficyt wyniesie 445.448,-zł. i zostanie sfinansowany...(więcej)

W ramach cyklu spotkań z rolnikami i mieszkańcami wsi organizowanych pod patronatem Wojewody Wielkopolskiego w dniu 26 stycznia 2017r., odbyło się spotkanie dla rolników i mieszkańców wsi powiatu kaliskiego w siedzibie OSP Szczytniki...(więcej)

W 2016 roku został ogłoszony program „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2016” ze środków finansowych Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Został on stworzony z myślą o rozwoju bibliotek publicznych. Chodzi przede wszystkim o to, by biblioteki przekształcały się w centra integrujące lokalne społeczności i odpowiadały na oczekiwania różnych grup wiekowych...(więcej)

W sobotę 21 stycznia miały miejsce w Marchwaczu uroczystości upamiętniające 72. Rocznicę Pomordowania Mieszkańców tej miejscowości pod koniec II wojny światowej...(więcej)

W dniu 20 stycznia 2017 roku w Gminie Szczytniki dokonano uroczystego otwarcia drogi prowadzącej z Iwanowic do Chojna o długości ponad 3 km...(więcej)

W Urzędzie Gminy w Szczytnikach odbyło się spotkanie Wójta Gminy Szczytniki Pana Marka Albrechta z sołtysami - przedstawicielami 31 sołectw  Gminy. W spotkaniu udział wzięło...(więcej)

Spotkania Noworoczne w Świetlicy Wiejskiej w Sobiesękach Trzecich stały się tradycją i trudno wyobrazić sobie Nowy Rok bez Koncertu Kolęd. Już po raz piąty z mieszkańcami spotkali się księża parafii Iwanowice, przedstawiciele Urzędu Gminy Szczytniki i występujący artyści...(więcej)

INFORMACJA

Wójt Gminy Szczytniki informuje, że na stronie internetowej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony  Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu  została zamieszczona informacja o planowanych naborach wniosków na rok 2017 dla osób fizycznych.
WFOŚiGW w Poznaniu zamierza ogłosić m.in. nabór na przedsięwzięcia, obejmujące:
1) termomodernizację budynków mieszkalnych jednorodzinnych (Program : Termomodernizacja budynków mieszkalnych jednorodzinnych „TERMO-2017”),
2) wymianę źródeł ciepła (Program : Wymiana źródła ciepła w budynkach  jednorodzinnych i lokalach mieszkalnych „PIECYK-2017”).

Szczegółowe informacje, dotyczące w/w Programów znajdują się na stronie internetowej www.wfosgw.poznan.pl w zakładce Oferta dla osób fizycznych.

 

                                           INFORMACJA

           o zimowym utrzymaniu dróg na terenie Gminy Szczytniki

                              w sezonie zimowym 2016/2017


1. Droga krajowa Nr 12:
odcinek Kalisz (gr. miasta) – Opatówek – Chojno (gr. woj. łódzkiego)
Rejon Dróg Krajowych w Kaliszu       tel. 62 764 92 15  lub 62 764 99 29

2. Drogi powiatowe
Koordynatorami  d/s zimowego odśnieżania są :
- dla rejonu „centralnego”  :     Dyrektor Paweł Kociok     tel. 609 689 336           - dla rejonu „południowego”  :    Mariusz Szydłowski          tel. 697 819 800
- dla rejonu „północnego” :       Robert Garncarek        tel. 601 978 082
W załączeniu Plan akcji zimowej z podziałem na rejony.

Plan akcji zimowej.pdf

3. Drogi gminne
Referat Infrastruktury i Ochrony Środowiska
Urzędu Gminy w Szczytnikach
- w godz. urzędowania     tel. 62 762 50 01 wew. 38 lub 39
poniedziałek                : od 8.00 do 16.00
od wtorku do piątku    : od 7.00 do 15.00

kontakt interwencyjny : tel. 666 371 482

 

29 grudnia w Szczytnikach odbyła się doroczna sesja świąteczna Rady Gminy Szczytniki będąca okazją i do podsumowania mijającego roku jak i wytyczenia planów na nadchodzące miesiące roku 2017...(więcej)

W dniu 20 grudnia 2016r. w Urzędzie Gminy w Szczytnikach odbyło się spotkanie Wójta Gminy Szczytniki Marka Albrechta z sołtysami - przedstawicielami 31 sołectw naszej Gminy...(więcej)

W niedzielę 18 grudnia 2016 r. w hali Widowiskowo Sportowej w Liskowie odbył się VI Turniej Halowej Piłki Nożnej OSP Powiatu Kaliskiego. W turnieju wzięło udział osiem drużyn...(więcej)

Informacja - taryfy opłat

Taryfy dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowe odprowadzenie ścieków obowiązujące na obszarze Gminy Szczytniki na okres od 18 grudnia 2016 r. do 17 grudnia 2017 r....(więcej)

Urząd Gminy Szczytniki
62-865 Szczytniki 139
tel.: 62 7625015
fax: 62 7625274
e-mail: sekretariat@szczytniki.ug.gov.pl

Godz. pracy
poniedziałek: 8:00 - 16:00
wtorek - piątek: 7:00 - 15:00
Lokalizacja geograficzna:
Szczytniki

51°41'13.199"N
18°19'56.604"E
Licznik odwiedzin serwisu:
1 273 704

Serwis szczytniki.ug.gov.pl używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Aby dowiedzieć się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookies w przeglądarce kliknij. ..więcej informacji... Zamknij