Siłownie plenerowe

Gmina Szczytniki w ramach promocji zdrowego stylu życia i sportu zainstalowała dla mieszkańców siłownie zewnętrzne.

• Siłownia zewnętrzna przy Zespole Szkół w Szczytnikach

• Siłownia zewnętrzna przy Zespole Szkół w Iwanowicach

• Siłownia zewnętrzna przy Zespole Szkół w Stawie

• Siłownia zewnętrzna przy Zespole Szkół w Radliczycach

Place zabaw

• Plac zabaw przy Przedszkolu w Iwanowicach

• Plac zabaw przy Zespole Szkół w Marchwaczu

• Plac zabaw przy Zespole Szkół w Radliczycach

• Plac zabaw przy Zespole Szkół w Stawie

• Plac zabaw przy Przedszkolu w Szczytnikach

Kluby sportowe

Klub Sportowy SZCZYT Szczytniki

Klub Sportowy SZCZYT Szczytniki to najstarszy klub gminy Szczytniki. Jego tradycje sięgają 1965 roku, kiedy to powstał Ludowy Zespół Sportowy SZCZYT zrzeszający zawodników z obszaru całej gminy, co charakteryzuje ten klub po dziś dzień.

Należy zauważyć, iż mimo wielu zawirowań, zarówno piłkarskich jak i organizacyjnych klub funkcjonuje nieprzerwanie od kilku dziesięciu lat zbliżając się do okrągłej sześćdziesiątej rocznicy istnienia.

Po wielu latach funkcjonowania pod nazwą LZS SZCZYT wymogi administracyjne spowodowały konieczność zmiany formy organizacyjnej klubu na stowarzyszenie o nazwie KS SZCZYT Szczytniki. Obecnie klub zrzesza około siedemdziesięciu zawodników w trzech kategoriach wiekowych, dbając  tym samym o ciągłość szkolenia. Oznacz to, iż KS SZCZYT prowadzi zajęcia piłkarskie, począwszy od najmłodszych grup wiekowych i obejmuje ich opieką przez kolejne lata, aż po drużynę seniorską, która stanowi niejako reprezentację i zwieńczenie wieloletniej pracy u podstaw, jaką jest trening dzieci i młodzieży.

Największym sukcesem klubu był niewątpliwie awans drużyny seniorów do klasy okręgowej, a także styl  w jakim został on wywalczony. Na przestrzeni  trzech sezonów drużyna, seniorów przebrnęła drogę dwóch szczebli rozgrywkowych wywalczając awans do ligi, gdzie przyszło jej się mierzyć z takimi zacnymi przeciwnikami  jak : ASTRA KROTOSZYN, STAL PLESZEW, PIAST KOBYLIN czy też LKS GOŁUCHÓW. Należy podkreślić,  iż awans ten został  wywalczony przez drużynę składającą się głównie z  wychowanków klubu, którzy zawsze stanowią o sile tego klubu. Ten aspekt  wpisuje się w strategie i misje która przyświeca działalności  KS SZCZYT Szczytniki.

Areną zmagań piłkarskich przez wiele lat był obiekt znajdujący się w centrum miejscowości, przy placu OSP SZCZYTNIKI.  Niestety na chwilę obecną obiekt nie spełnia wymogów licencyjnych, aby móc rozgrywać na nim ligowe spotkania i Nasza drużyna musi korzystać z gościnności klubu w Błaszkach, na obiekcie którego, rozgrywa swoje mecze pierwsza drużyna KS ?SZCZYT?. Na rodzimym obiekcie o punkty walczą tylko drużyny młodzieżowe, jednakże stan płyty oraz warunki  infrastrukturalne są na granicach dopuszczalności nawet w najmłodszych grupach wiekowych.

Obecny zarząd klubu wraz z władzami gminy prowadzi rozmowy i działania, aby zmienić tę sytuację i tym samym, aby dziedzictwo sportowe, a przede wszystkim piłkarskie gminy, jakim jest niewątpliwie KLUB SPORTOWY ?SZCZYT? SZCZYTNIKI mógł w końcu wrócić do ?domu? i cieszyć się obiektem piłkarskim z prawdziwego zdarzenia. Byłoby to niewątpliwie bardzo dobrym uwieńczeniem wieloletniej historii klubu, którego działalność łączy wiele pokoleń mieszkańców gminy Szczytniki.

Obiekty sportowe