Urząd czynny Pon.: 8:00 - 16:00, Wt. - Pt.: 7:00 - 15:00

Nabór do klubu dziecięcego

   Informujemy, że od 1 stycznia 2023 r. rozpoczynamy kolejny nabór dzieci do Klubu Dziecięcego  w Marchwaczu.

   Z uwagi na to, iż tylko do 31 stycznia 2023 r. realizowany jest projekt  pn. „Klub dziecięcy w Gminie Szczytniki szansą na zatrudnienie rodziców  finansowany   z  Europejskiego Funduszu Społecznego - będzie prowadzony nabór dzieci na okres:

  1. od  1 - 31  stycznia 2023 r. według dotychczasowych zasad i regulaminu  projektu oraz
  2. od  1 lutego 2023 r. do 31 sierpnia 2023 r. według nowych zasad.

   Rodzice, których dzieci obecnie uczęszczają do  Klubu Dziecięcego i  pozostaną  w Klubie w miesiącu styczniu 2023 r.  nie biorą udziału w naborze na  miesiąc styczeń 2023 r.,  lecz w przypadku kontynuacji opieki żłobkowej po tym terminie powinni złożyć  wniosek o przyjęcie dziecka od 1 lutego 2023 r.              

   Z kolei rodzice, których dzieci  nie są zapisane do Klubu Dziecięcego muszą złożyć 2 wnioski o przyjęcia dziecka na okres od  1 stycznia do  31  stycznia 2023 r. według zasad i regulaminu  projektu oraz od 1 lutego 2023 r. do 31 sierpnia 2023 r. według nowych zasad.

  • Druki wniosku są do pobrania w Klubie Dziecięcym  w Marchwaczu. 

KOSZTY POBYTU

   Koszt pobytu dziecka w Klubie Dziecięcym  w miesiącu styczniu 2023 r.  nie ulegnie zmianie.

   Od 1 lutego 2023 r. miesięczny koszt pobytu dziecka w Klubie Dziecięcym ustalono w kwocie  800,00 zł. Do kosztu pobytu  doliczyć należy również stawkę żywieniową w wysokości 14,50 zł za każdy dzień pobyt dziecka w klubiku.

   Jednocześnie  informujemy, że na podstawie obowiązujących przepisów prawa rodzic może otrzymać dofinansowanie  do pobytu dziecka w klubie dziecięcym lub zawnioskować o środki  wynikające z ustawy o rodzinnym kapitale opiekuńczym.

   Zgodnie z zapisami ustawy z dnia 17 listopada 2021 r. o rodzinnym kapitale opiekuńczym (Dz. U. 2021, poz. 2270) rodzice mają prawo ubiegać się o rodzinny kapitał opiekuńczy, który przysługuje na każde drugie i kolejne dziecko w rodzinie w wieku od pierwszego dnia miesiąca, w którym dziecko kończy 12. miesiąc życia do ostatniego dnia miesiąca, w którym dziecko ukończy 35. miesiąc życia, w łącznej maksymalnej wysokości 12 tysięcy zł na dziecko. Rodzinny kapitał opiekuńczy będzie co do zasady wypłacany przez 24 miesiące w kwocie 500 zł miesięcznie na dziecko. Rodzice będą mogli jednak wybrać, czy chcą otrzymywać po 500 zł miesięcznie przez 24 miesiące, czy 1000 zł miesięcznie, ale przez 12 miesięcy.

   Ustawa o rodzinnym kapitale opiekuńczym zakłada również wprowadzenie stałego dofinansowania do funkcjonowania miejsc opieki dla dzieci nieobjętych rodzinnym kapitałem opiekuńczym. Dofinansowanie obniżenia opłaty za pobyt dziecka w żłobku, które wynosi 400 zł miesięcznie na dziecko, będzie przysługiwać rodzicom, jeżeli na dziecko nie został przyznany rodzinny kapitał opiekuńczy. Dofinansowanie będzie przysługiwać na dziecko pierwsze i jedyne w rodzinie oraz na dziecko pierwsze z rodzin, w których kolejne dziecko jest objęte rodzinnym kapitałem opiekuńczym. Dofinansowanie będzie przekazywane na rachunek bankowy podmiotu prowadzącego klub z przeznaczeniem na obniżenie opłaty rodzica za pobyt dziecka.

Więcej informacji pod linkiem:

https://www.gov.pl/web/rodzina/wiecej-o-dofinansowaniu-pobytu-w-zlobku

https://www.zus.pl/-/rodzinny-kapital-opiekunczy

https://www.zus.pl/-/dofinansowanie-pobytu-w-zlobku

Aleksandra Cebulska

Zagospodarowanie przestrzeni publicznej poprzez modernizację i wyposażenie pomieszczeń zaplecza kuchennego w sali świetlicy wiejskiej w Krowicy Zawodniej

Zakończyła się realizacja zadania pod nazwą „Zagospodarowanie przestrzeni publicznej poprzez modernizację i wyposażenie pomieszczeń zaplecza kuchennego w sali świetlicy wiejskiej w Krowicy Zawodniej”

Całkowity koszt zadania wyniósł 89 893,95 zł, z czego dotacja Samorządu Województwa Wielkopolskiego wyniosła 50 000,00 zł, wysokość wkładu własnego mieszkańców 15 460,00 zł. Wykonanie prac nie byłoby możliwe bez czynnego udziału mieszkańców sołectwa. Dzięki realizacji projektu mieszkańcy będą mogli spotykać się i miło spędzać czas.

Projekt współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w ramach Programu Wielkopolska Odnowa Wsi 2020+, XII edycji konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś”.

Grażyna Sowa

Krowica Zawodnia

Koncert Jesienny z podziękowaniem… w Szczytnikach!

 Ponad 300 gości szczelnie wypełniło salę szkoły w Szczytnikach w ostatnią sobotę listopada, na specjalnym „Koncercie Jesiennym z podziękowaniem…”.

To już kolejna edycja takiego koncertu, który organizatorzy i gospodarze tegorocznych Dożynek dedykują i którym  pragną podziękować wszystkim sponsorom, pracującym i osobom zaangażowanym w przygotowanie i przebieg uroczystości dożynkowych. W sierpniu wszyscy zaproszeni pracowali, wsparli finansowo to najważniejsze gminne wydarzenie, a teraz w listopadzie mogli sobie wygodnie zasiąść na widowni i obejrzeć program artystyczny specjalnie dla nich przygotowany.

            Spotkanie rozpoczęło się od koncertu Orkiestry Dętej  OSP w Iwanowicach pod dyrekcją kapelmistrza Adriana Militowskiego. I Orkiestra po raz kolejny pozytywnie zaskoczyła widownię odmłodzonym składem, doborem repertuaru, który nie od razu kojarzy nam się z tradycyjną orkiestra dętą, a pozwala nam na przykład poznać interpretację muzyczną utworów znanych z rozgłośni radiowych, czy list przebojów. Do tego moc, energia i radość grania. Po prostu przebojowa Orkiestra z naszej gminy.

             Po pierwszej części muzycznej przyszedł czas na słowne podziękowania, jakie skierowali do zgromadzonych gości najpierw Starościna i Starosta Dożynek odpowiednio- Kinga Piontczak i Marek Chojnacki, a następnie już szczegółowo dziękując wszystkim zaangażowanym i wymieniając wszystkich tegorocznych sponsorów, swoje podziękowania przekazał Wójt Gminy Szczytniki Marek Albrecht.

            Trzeba tutaj przyznać, że ten sobotni wieczór był bardzo pracowity dla Wójta Gminy i Przewodniczącego Rady Gminy, a to za sprawą trzech niesamowitych dziewczyn- animatorek estradowych z grupy „Dziołchy z Podhala”, które zaangażowały obu Panów, jak i pozostałych gości do wspólnych zabaw, konkursów, ale także co wielu mile zaskoczyło do odtańczenia wspólnie na parkiecie tradycyjnego polskiego poloneza. A z pewnością wielu z tańczących nie miało takiej okazji od czasów własnej matury. Wszyscy jednak doskonale pamiętali kroki, tworzyli figury i układy taneczne. Brawo dla publiczności.

            Po niesamowitych i owacyjnie żegnanych wspomnianych trzech dziewczynach z grupy „Dzołchy z Podhala”, które nikomu nie odpuściły, by choć na chwilę zaangażować do wspólnej zabawy, o czym przekonał się także jeden z naszych dożynkowych sponsorów – współwłaściciel firmy EKO z Kalisza, na scenie zagościła dobrze wszystkim znana Kapela Biesiadna Dysonans i także swoim muzycznym repertuarem porwała zgromadzonych do odłożenia krzeseł na bok i wspólnej zabawy tanecznej. I tutaj należą się Kapeli specjlane podziękowania za koncert  bowiem jeszcze dwa dni wcześniej muzycy byli zmuszeni odwołać występ z powodu licznych przeziębień w grupie, ale czegóż się  nie robi dla własnej publiczności w Szczytnikach. Muzycy zaaplikowali sobie sporą dawkę leków i w sobotę doskonale dali radę ku uciesze zgromadzonych.

            Ukoronowaniem koncertu był występ Anny Żebrowskiej, artystki, która od wielu lat estradowo przypomina nam największe przeboje Anny Jantar i Ireny Jarockiej. I bez wątpienia trzeba przyznać, że robi to wyśmienicie, obdarzona pięknym głosem, czystym wokalem, w imagu scenicznym do złudzenia przypominającym Annę Jantar, artystka przeniosła nas w świat lat siedemdziesiątych i początku osiemdziesiątych, gdy wszyscy śpiewaliśmy przeboje obu artystek słysząc je w telewizji, czy też w radiu. I także w Szczytnikach 26 listopada 2022 roku cała sala śpiewała wspólnie z Anną Żebrowską Motylem jestem, Kawiarenki, Staruszek czas, Nic nie może wiecznie trwać itp. Piękny koncert i sceniczne przeniesienie w czasie.

            Ale i takie koncerty się kończą, i tak po wspólnym śpiewaniu kilkunastu przebojów Anny Jantar i Ireny Jarockiej spełniona duchowo, ale spragniona widownia naszych gości została zaproszona na poczęstunek przygotowany przez KGW w Niemieckiej Wsi. Była więc kawa i herbata, ale przede wszystkim były przepyszne wypieki własnoręcznie przygotowane przez Panie z KGW.

Za te wypieki bardzo dziękują organizatorzy koncertu Wójt Gminy Szczytniki Marek Albrecht oraz Gminny Ośrodek Kultury w Szczytnikach. Dziękujemy także Dyrekcji i pracownikom szkoły w Szczytnikach za użyczenie i przygotowanie sali.

A kolejne Dożynki Gminno - Parafialne w Szczytnikach już 20 sierpnia 2023r. Zapraszamy.

Mariusz Janiak

 316990157 504803125009783 1317174651025891735 n

Przebudowa drogi gminnej nr 675705P Staw - Tymieniec

W dniu 29 listopada 2022 r. dokonano odbioru prac, polegających na przebudowie drogi gminnej Staw – Tymieniec o długości 3,24 km. W ramach inwestycji wykonano wycinkę drzew, roboty przygotowawcze i rozbiórkowe, remont przepustów drogowych, wyczyszczono i wyprofilowano rowy, w centrum miejscowości Staw wykonano chodnik z kostki granitowej, regulację pionową urządzeń, jezdnię o nawierzchni asfaltowej oraz oznakowanie pionowe i poziome.

Wykonawcą robót był Zakład Budowy Dróg Henryk Mocny ul. Polna 29, 98-235 Błaszki.

Całkowita wartość robót budowlanych wyniosła  2.049.124,00 zł.

Gmina Szczytniki na realizację inwestycji  otrzymała pomoc finansową ze środków Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, w wysokości 1.893.791,45 zł.

Grażyna Sowa

Droga Staw Tymieniec

Zagospodarowanie przestrzeni publicznej poprzez modernizację świetlicy wiejskiej w Marcjanowie

Zakończyła się realizacja zadania pod nazwą „Zagospodarowanie przestrzeni publicznej poprzez modernizację świetlicy wiejskiej w Marcjanowie”.

Całkowity koszt zadania wyniósł 88 330,00 zł, z czego dotacja Samorządu Województwa Wielkopolskiego wyniosła 50 000,00 zł, wysokość wkładu własnego mieszkańców 13 330,00 zł. Wykonanie prac nie byłoby możliwe bez czynnego udziału mieszkańców sołectwa. Dzięki realizacji projektu mieszkańcy będą mogli spotykać się i miło spędzać czas.

Projekt współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w ramach Programu Wielkopolska Odnowa Wsi 2020+, XII edycji konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś”.

Grażyna Sowa

IMG 20221130 172815

Podkategorie

Zadzwoń

62 762 50 01

Nie wiesz gdzie masz się udać?
Nie wiesz jak załatwić sprawę?
Skontaktuj się z znami! Chętnie pomożemy!

Napisz do na wiadomość

Zapraszamy do napisania wiadomości na adres: bok@szczytniki.ug.gov.pl lub kliknij w ten link i przejdź do formularza kontaktowego - KLIKNIJ TUTAJ

Nasz Newsletter

Zapisz się!

Image
Urząd czynny w godzinach
  • Poniedziałek  
  • Wtorek - Piątek 

Adres: Urząd Gminy Szczytniki, 62-865 Szczytniki 139

Publish modules to the "offcanvs" position.