W dniu 1 czerwca na terenie naszej gminy gościł Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Maciej Wąsik wraz z Panem Janem Dziedziczakiem ?Sekretarzem Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Komendantem Głównym PSP nadbrygadierem Andrzejem Bartkowiakiem.  Obecni byli również Wielkopolski Komendant Wojewódzki PSP nadbrygadier  Dariusz Matczak, zastępca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego starszy brygadier Jarosław Zamelczyk oraz Miejski Komendant PSP w Kaliszu brygadier Sławomir Kotoński. Celem wizyty było spotkanie z druhami OSP w Iwanowicach  oraz sprawdzenie gotowości operacyjnej jednostki. Ze strony władz gminnych w spotkaniu uczestniczyli Wójt gminy Szczytniki Pan Marek Albrecht, sekretarz Pan Dariusz Wawrzyniak, Przewodniczący Rady Pan Bogdan Augustyniak oraz skarbnik Pani Małgorzata Bloch .

Po krótkim powitaniu strażacy zaprezentowali swój nowy  średni samochód ratowniczo-gaśniczy, który w ubiegłym roku pozyskali m.in. dzięki wsparciu gminy, Komendanta Głównego PSP oraz WFOŚiGW w Poznaniu. Goście zwiedzili również nowo wyremontowany garaż, część socjalną remizy oraz zapoznali się z historią OSP Iwanowice zwiedzając tamtejszą izbę pamięci i tradycji. Dokonano również wpisów do księgi pamiątkowej.  Następie na Sali OSP odbyło się spotkanie z druhami . Po krótkim posiłku goście udali się w dalszą drogę do Warszawy. Podczas spotkania  czas umilała orkiestra dęta OSP Iwanowice.

Jerzy Majas