Gmina Szczytniki wychodząc naprzeciw swoim Mieszkańcom przystąpiła do  programu ?Czyste Powietrze? i podpisała porozumienie w sprawie udzielenia pomocy przy składaniu wniosku.

Od 12 sierpnia 2019r., trwa nabór wniosków o przyznanie dofinansowania na realizację zadań, mających na celu modernizację systemów grzewczych, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej oraz termomodernizację budynku w ramach programu ?Czyste Powietrze? organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Biorąc pod uwagę problemy z jakimi borykali się Mieszkańcy przy składaniu wniosków w poprzedniej edycji Wójt Gminy Szczytniki Marek Albrecht podjął decyzję o podpisaniu 12 lipca 2019r. porozumienia z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na mocy którego Mieszkańcy Gminy Szczytniki nie będą musieli już dojeżdżać do Poznania aby tam złożyć wniosek.

W Sali Sesyjnej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu Wojewoda Wielkopolski - Zbigniew Hoffmann, Prezes WFOŚiGW w Poznaniu - Jolanta Ratajczak oraz Poseł - Bartłomiej Wróblewski dokonali uroczystego wręczenia podpisanego porozumienia, które zapoczątkowało nową formę współpracy między instytucjami publicznymi. Głównym celem jest ułatwienie z dotarciem do każdego zainteresowanego przyszłego beneficjenta programem.

Urząd Gminy w Szczytnikach rozpoczął już przyjmowanie wniosków.  Zainteresowani mogą wypełnić wniosek za pomocą portalu Beneficjenta, znajdującego się na stronie Wojewódzkiego Funduszu podając swój adres e-mail, imię i nazwisko, PESEL oraz numer telefonu.  Wydrukowany i podpisany wniosek należy złożyć w Urzędzie Gminy Szczytniki.

Wnioski przyjmuje i pełnych informacji udziela  wyznaczony  pracownik Urzędu Gminy -  Pani Anna Krzywik  (pokój nr 2, tel. 62/76 25 001 w. 37).

Anna Krzywik