Zgodnie z rządowym komunikatem z dnia 24 kwietnia br.  w sprawie zapobiegania i zwalczania COVID-19;  informuję, iż nasze gminne szkoły wraz z przedszkolami pozostaną zamknięte do dnia 24 maja br. Wyznaczona została również nowa data  przeprowadzenia egzaminu ósmoklasisty, który zaplanowano w dniach od 16 czerwca do 18 czerwca br. W naszych placówkach oświatowych nadal więc  będzie kontynuowane zdalne kształcenie i organizacja pracy  na okres czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty, ustalona szczegółowo przez dyrektora danego zespołu szkół.

Nasza gmina pozyskała dodatkowe środki na zakup sprzętu komputerowego w kwocie 60 tys. zł. Zakupione za tę kwotę laptopy, zgodnie z procedurą,  zostały przekazane na własność do zespołów szkół w celu ich użyczenia w uzasadnionych przypadkach -  na okres zdalnego kształcenia na podstawie umowy użyczenia.

Zgodnie z moją decyzją i przy akceptacji dyrektorów zespołów szkół,  od dnia 14 kwietnia pracownicy obsługi włączyli się w akcję szycia maseczek ochronnych, które zostaną rozprowadzone nieodpłatnie na terenie gminy jako forma pomocy w przeciwdziałaniu rozprzestrzeniania się COVID-19.

W związku z trwającym od dłuższego czasu stanem epidemii, postanowiłem ogłosić Gminny Konkurs Edukacyjny ?Jak można spędzić pożytecznie czas w domu??, aby uczniowie mieli możliwość podzielenia się ciekawymi pomysłami i lepiej radzili sobie w trudnej sytuacji związanej z ograniczeniami wychodzenia z domu w czasie epidemii, a także w celu rozwijania empatii oraz poczucia odpowiedzialności i solidarności. Regulamin konkursu został rozesłany do wszystkich gminnych zespołów szkół.

Ponownie proszę i apeluję o przestrzeganie wszystkich zaleceń Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego oraz dziękuję za zrozumienie wynikających z tego tytułu ograniczeń i trudności.

Wójt Gminy Szczytniki

Marek Albrecht