Urząd czynny
Pon.: 8:00 - 16:00, Wt. - Pt.: 7:00 - 15:00

Bezpłatne badania mammograficzne w Szczytnikach

Zbadaj się i zyskaj spokój !

LUX MED Diagnostyka zaprasza Panie w wieku od 45 do 74 lat na bezpłatne badania mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ.

 

Panie w wieku od 45 do 74 lat mogą wykonać mammografię w programie:

- co 24 miesiące, jeśli nie miały zdiagnozowanej wcześniej złośliwej zmiany nowotworowej w piersi

- co 12 miesięcy, jeśli zakończyły leczenie raka piersi i 5-letni proces monitorowania po zakończonym leczeniu

- co 12 miesięcy, jeśli po 5 latach od leczenia chirurgicznego raka piersi  pozostają w trakcie uzupełniającej hormonoterapii (HT)

 

Wyłączone z programu są kobiety objęte „Opieką nad rodzinami wysokiego, dziedzicznie uwarunkowanego ryzyka zachorowania na raka piersi lub raka jajnika” lub „Kompleksową opieką onkologiczną nad świadczeniobiorcą z nowotworem piersi”. Przy określeniu wieku należy wziąć pod uwagę rok urodzenia. Badanie w programie można wykonać w dowolnej lokalizacji, niezależnie od swojego miejsca zamieszkania i bez skierowania lekarskiego.

LUX MED zaprasza do mobilnej pracowni mammograficznej: Szczytniki – 28 maja w godzinach od 10.00 do 16.00 przy Ochotniczej Straży Pożarnej, Szczytniki 5

 

Badajmy się regularnie i dbajmy o swoje zdrowie

Mammografia jest najbardziej czułym i specyficznym badaniem w zwalczaniu raka piersi. Pozwala na wykrycie zmian, których nie można zaobserwować podczas samokontroli piersi. Wczesne wykrycie nowotworu umożliwia natychmiastowe, skuteczne leczenie i daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia.

W przypadku wykrycia nieprawidłowości udział w programie zapewnia szybką ścieżkę diagnostyki i leczenia, a dzięki stałemu monitoringowi usprawniamy kontakt z placówkami prowadzącymi dalszą diagnostykę i przyspieszamy ewentualne konieczne leczenie.

Rejestracja pod nr tel. 22 880 90 80 (*3)

W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty. Na badanie prosimy zabrać ze sobą zdjęcia lub płyty CD  z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonane w pracowni LUX MED. Prosimy o stawienie się na badanie w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

Więcej informacji na temat mammografii, Programu Profilaktyki Raka Piersi i innych badaniach z zakresu diagnostyki obrazowej znajdziecie Państwo na stronie www.luxmed-diagnostyka.pl

Szczytniki

ROCZNICA KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ W DNIU 10 KWIETNIA I DZIEŃ PAMIĘCI OFIAR ZBRODNI KATYŃSKIEJ W DNIU 13 KWIETNIA

Proszę o włączenie się w uczczenie pamięci MINUTĄ CISZY o godzinie 12:00 – w dniu 10 kwietnia: wszystkich, którzy zginęli w KATASTROFIE SMOLEŃSKIEJ oraz w dniu 13 kwietnia: ofiar ZBRODNI KATYŃSKIEJ.

Dziękuję 

Wójt Gminy Szczytniki
Marek Albrecht

jpg

Sukces uczennicy z terenu Gminy Szczytniki

Bardzo miło nam poinformować, że uczennica z terenu naszej gminy, szkoły w Marchwaczu oraz uczestniczka zajęć w GOKu, została zwyciężczynią konkursu Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Kaliszu.

Spośród 67 prac konkursowych specjalna komisja 4 kwietnia wybrała logo, które będzie obowiązywało w tegorocznej edycji Kaliskiego Tygodnia Zdrowia. Najciekawszą pracę wykonała Nikola Rubas, uczennica IV klasy Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Marchwaczu.

434496655 1362649895127361 2456905900672030710 n

Informacja o opłatach za gospodarowanie odpadami

Urząd Gminy Szczytniki informuje, że w związku z niezmienioną stawką za odpady komunalne w 2024r.  nie były wysyłane zawiadomienia.

Prosimy o terminowe wpłacanie opłat za gospodarowanie odpadami, stawka oraz numer indywidualnego konta pozostaje bez zmian.

 

Wobec powyższego stawka po zmianie wynosi:

- 23,00 zł/m-c od mieszkańca przy zbieraniu i odbieraniu odpadów komunalnych w sposób selektywny.

- 46,00 zł/m-c od mieszkańca, jeżeli właściciel nieruchomości nie wypełnia obowiązku zbierania odpadów komunalnych w sposób selektywny.

wysokość zwolnienia dla właścicieli nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi, kompostujących bioodpady stanowiące odpady komunalne w przydomowym kompostowniku wynosi 3,00 zł od obowiązującej stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, jeżeli odpady komunalne są zbierane i odbierane w sposób selektywny, wówczas miesięczna stawka na jednego mieszkańca wynosi 20,00 zł.

 

Opłatę po zmianie stawki należy uiszczać w następujący sposób:

- pierwszą: za miesiące: styczeń, luty, marzec, (I kwartał)  – do 20 marca 2024 r.

- kolejne: co kwartał – do 20 dnia ostatniego miesiąca bieżącego kwartału.

 

Więcej informacji udzieli Referat Infrastuktury i Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Szczytniki,  tel. 62 5971728

Podkategorie

Zadzwoń

62 762 50 01

Nie wiesz gdzie masz się udać?
Nie wiesz jak załatwić sprawę?
Skontaktuj się z znami! Chętnie pomożemy!

Napisz do na wiadomość

Zapraszamy do napisania wiadomości na adres: sekretariat@szczytniki.ug.gov.pl lub kliknij w ten link i przejdź do formularza kontaktowego - KLIKNIJ TUTAJ

Nasz Newsletter

Zapisz się!

Image
Urząd czynny w godzinach
  • Poniedziałek  
  • Wtorek - Piątek 

Adres: Urząd Gminy Szczytniki, 62-865 Szczytniki 139

Publish modules to the "offcanvs" position.