W dniu 24 kwietnia br. został ogłoszony przeze mnie Gminny Konkurs Edukacyjny dla uczniów gminnych zespołów szkół  Jak można spędzić pożytecznie czas w domu? Celem konkursu było: dzielenie się ciekawymi pomysłami i radzenie sobie w trudnej sytuacji związanej z ograniczeniami wychodzenia z domu w czasie epidemii; rozwijanie empatii, poczucia odpowiedzialności i koleżeńskiej solidarności. W ramach konkursu należało napisać o pożytecznych sposobach spędzania czasu w domu i wykonać adekwatne ilustracje dowolną techniką plastyczną, a następnie ze względu na stan epidemii zrobić i przesłać jedynie zdjęcie lub skan wykonanej pracy konkursowej. Z każdego Zespołu Szkół, po eliminacjach szkolnych, można było wytypować dwie najlepsze prace i przesłać w formie zdjęcia lub skanu wraz z wymaganą dokumentacją mailowo do Urzędu Gminy w Szczytnikach w terminie do dnia 14 maja. W ocenie pracy konkursowej zostały przyjęte następujące kryteria: samodzielność, kreatywność dotycząca pożytecznych sposobów spędzania dłuższego czasu w domu w związku ze stanem epidemii, estetyka.

Zaszczytne tytuły laureatów zdobyli następujący uczniowie:

I miejsce: Aleksandra Kucharska z ZS w Szczytnikach (opiekun ? p. Jaromir Sowa) oraz Nadia Olejnik z ZS w Radliczycach (opiekun ? p. Karolina Kisiurska);

II miejsce: Hanna Pietrzykowska z ZS im. Jana Pawła II w Marchwaczu (opiekun ? p. Krzysztof Pietrzykowski) oraz Natalia Kurek z ZS w Iwanowicach (opiekun ? p. Jaromir Sowa);

III miejsce: Szymon Wójtowicz z ZS im. Jana Pawła II w Marchwaczu (opiekun ? p. Krzysztof Pietrzykowski) oraz Tomasz Siwiak z ZS w Radliczycach (opiekun ? p. Karolina Kisiurska).

Natomiast wyróżnienia otrzymali:

Wiktoria Michalska z ZS w Iwanowicach (opiekun ? p. Jaromir Sowa) oraz Marta Nijak z ZS w Szczytnikach (opiekun ? p. Jaromir Sowa).

Wszyscy laureaci gminnego konkursu oraz wyróżnieni uczniowie dostaną pamiątkowe dyplomy oraz  nagrody, które zostaną przekazane do szkół na zakończenie roku szkolnego.

Bardzo dziękuję za wszystkie przesłane prace, bardzo ciekawe i pożyteczne; a także serdecznie gratuluję nagrodzonym uczniom oraz ich opiekunom!

Wójt Gminy Szczytniki

Marek Albrecht