Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 23 października 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, od dnia 26 października zostają wprowadzone nowe zasady funkcjonowania szkół podstawowych. Uczniowie klas IV-VIII będą uczyć się w formie zdalnej. Podczas zawieszenia zajęć stacjonarnych dla tych uczniów, które zaplanowano do dnia 8 listopada br. - zaleca się prowadzenie zajęć on-line. Za organizację pracy i szczegółowe ustalenia w tym zakresie odpowiada dyrektor danego zespołu szkół.

Dla uczniów, którzy ze względu na niepełnosprawność lub np. warunki domowe nie będą mogli uczyć się zdalnie w domu, dyrektor szkoły będzie zobowiązany zorganizować nauczanie stacjonarne lub zdalne w szkole (z wykorzystaniem komputerów w szkole).

W uzasadnionych przypadkach uczniowie mogą na czas nauki zdalnej wypożyczyć sprzęt komputerowy ze szkoły; w takiej sytuacji wymagane jest podpisanie przez rodzica/prawnego opiekuna umowy użyczenia z dyrektorem szkoły.

Przedszkole i klasy I-III będą funkcjonować bez zmian.

Proszę o bieżące zapoznawanie się z nowymi rządowymi wytycznymi, obowiązującymi przepisami i zaleceniami sanitarnymi.

Bardzo dziękuję za zrozumienie utrudnionych warunków kształcenia i życia codziennego oraz życzę dużo zdrowia.

Wójt Gminy Szczytniki
Marek Albrecht