Zgodnie z komunikatem rządowym z dnia 21 listopada br., nauczanie zdalne w szkołach podstawowych  zaplanowane pierwotnie do dnia 29 listopada br., będzie obowiązywać nadal od dnia 30 listopada br. z kontynuacją do przerwy świątecznej, tj. do dnia 22 grudnia br. włącznie. Został również ustalony zmodyfikowany i jednakowy dla wszystkich termin ferii zimowych - od dnia 4 stycznia do dnia 17 stycznia 2021 r.

Poza tym Ministerstwo  Edukacji i Nauki zaplanowało zmianę  zakresu wymagań egzaminacyjnych dla uczniów klas ósmych.  Egzamin ósmoklasisty w 2021 roku będzie przeprowadzony wyjątkowo na podstawie wymagań egzaminacyjnych, a nie jak w ubiegłych latach na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej. Opracowana propozycja wymagań egzaminacyjnych z poszczególnych przedmiotów egzaminacyjnych zostanie poddana publicznej dyskusji. Zmianie ulegną także arkusze egzaminacyjne. Do końca grudnia mają zostać opracowane i podane do publicznej wiadomości  nowe przepisy, a także aneksy do informatorów, dzięki którym uczniowie będą mogli dobrze przygotować się do egzaminu w nowej formule.

Przedszkola będą funkcjonować bez zmian, tj. z zajęciami przeprowadzanymi  nadal w formie stacjonarnej.

Dziękuję za zrozumienie tej wyjątkowej sytuacji i życzę wszystkim dużo zdrowia

Wójt Gminy Szczytniki

Marek Albrecht