Gminny Konkurs Ekologiczny Dbajmy o nasze środowisko naturalne! został ogłoszony  dla uczniów i przedszkolaków przez Wójta Gminy Szczytniki w celu: kształtowania postaw proekologicznych, rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży, promowania ochrony środowiska naturalnego. Konkurs przeprowadzono w czterech kategoriach: dla przedszkolaków, dla uczniów klas I-III szkół podstawowych, dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych oraz  dla uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych. W ramach konkursu należało wykonać afisz w formacie A4 lub A3 ? o wybranej treści i dowolnej technice plastycznej. Przyjęto następujące kryteria oceny pracy konkursowej: estetyka, kreatywność, forma i trafność przekazu. Dyplomy i  nagrody dla zwycięzców, ze względu na Covid-19,  zaplanowano przekazać bezpośrednio do Zespołów Szkół.

LAUREACI KONKURSU (czyli miejsca równorzędne)

- w kategorii dla przedszkolaków:

Maja Jędrzejewska, ZS im. Jana Pawła II w Marchwaczu (opiekun: p. Katarzyna Juszczak)

Alan Paterski, ZS w Radliczycach (opiekun: p. Emilia Strzelec)

- w kategorii dla uczniów klas I-III szkół podstawowych:

Natalia Militowska, ZS w Iwanowicach (opiekun: Justyna Łakomy)

Nikola Rubas, ZS im. Jana Pawła II w Marchwaczu (opiekun: p. Małgorzata Gajewska)

Katarzyna Dorabialska, ZS w Stawie (opiekun: p. Bogumiła Lubecka)

- w kategorii dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych:

Hanna Pietrzykowska, ZS im. Jana Pawła II w Marchwaczu (opiekun: p. Janina Antczak)

Tomasz Siwiak, ZS w Radliczycach (opiekun: p. Rafał Paczkowski)

Martyna Skonieczna, ZS w Stawie (opiekun: p. Marlena Krzesińska)

- w kategorii dla uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych:

Nadia Olejnik, ZS w Radliczycach (opiekun: p. Rafał Paczkowski)

Katarzyna Łukacka, ZS w Szczytnikach (opiekun: Jaromir Sowa)

WYRÓŻNIENIA:

Przedszkole: Stanisław Rykowski, ZS w Szczytnikach (opiekun: Katarzyna Kleczewska)

Kl. I-III: Kacper Wietrzyk, ZS w Radliczycach (opiekun: p. Nadia Grabowska)

i Amelia Knasiak, ZS w Szczytnikach (opiekun: Anna Olender)

Kl. IV-VI: Oliwia Tylska, ZS w Iwanowicach (opiekun: Jaromir Sowa) i Oliwia Żurawska, ZS w Szczytnikach (opiekun: Jaromir Sowa)

Kl. VII-VIII: Wiktoria Michalska, ZS w Iwanowicach (opiekun: Jaromir Sowa), Jakub Rodziak, ZS im. Jana Pawła II w Marchwaczu (opiekun: p. Krzysztof Pietrzykowski) i Weronika Skonieczna, ZS w Stawie (opiekun: p. Rafał Paczkowski)

Laureatom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy!

Wójt Gminy Szczytniki

Marek Albrecht