W dniu 15.10.2021 odbył się uroczysty odbiór przebudowanej drogi gminnej nr 675714P Korzekwin ? Popów o łącznej długości 2,940 km. Zadanie uzyskało dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 1 100 000,00 zł oraz  853 033,26 zł ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

W oficjalnym otwarciu drogi uczestniczyli:

- Pani Minister Rodziny i Polityki Społecznej ? Marlena Maląg,

- Szef Gabinetu Politycznego Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej - Piotr Trybek,

- Dyrektor Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Kaliszu ? Żaneta Lasiecka ? Stodolny ,

- Asystent Tomasza Ławniczaka Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej - Ryszarda Pluciński,

- Dyrektor Biura Poselskiego Jana Mosińskiego ? Łukasz Wolski,

- Dyrektor Biura Poselskiego Jana Dziedziczaka, Sekretarza Stanu - Wincenty Nowak

- Ksiądz Kanonik Proboszcz Parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej - Paweł Jabłoński, który dokonał uroczystego poświęcenia inwestycji,

- Wójt Gminy Szczytniki ? Marek Albrecht,

- Przewodniczący Rady Gminy Szczytniki Bogdan Augustyniak,

- Radni Gminy Szczytniki ? Urszula Młynek i Kinga Wąsik,

- Sołtysi:  Kuczewoli - Joanna Szczęsna, Popowa - Ireneusz Olejnik i Korzekwina - Daniel Marucha,

- Skarbnik Gminy ? Małgorzata Bloch wraz pracownikami Urzędu Gminy,

- Inspektor Nadzoru - Wiktor Piętka,

przedstawiciele wykonawcy Przedsiębiorstwa Budownictwa Drogowego:

- Wiceprezes Mariusz Harendarz i

- Kierownik budowy - Bogusław Matuszewski.

W ramach zadania wykonano: poszerzenie jezdni do 5 m,  położono nową nakładkę asfaltową, utwardzono tłuczniem pobocza o szer. 0,75, wybudowano chodnik  o nawierzchni asfaltowej.   Na drodze powstały cztery perony autobusowe i dwa wyniesione przejścia dla pieszych z Systemem Aktywnej Informacji Wizualnej. Przebudowana droga łączy dwie drogi powiatowe 4623P i 4631P i stanowi ważny ciąg komunikacyjny dla mieszkańców Korzekwina, Popowa, Kuczewoli i Włodzimierza.

Wykonawcą zadania było Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego SA z Kalisza. Całkowita wartość inwestycji wyniosła 1 937 033,92 zł.

Wójt Gminy Marek Albrecht podziękował  Pani Minister Marlenie Maląg reprezentującej Rząd Rzeczypospolitej i Pani Żanecie Lasieckiej - Stodolnej przedstawicielce  Wojewody Wielkopolskiego Pana Michała Zielińskiego za przyznane dofinansowanie a wszystkim  posłom za wdrożenie programów inwestycyjnych, dzięki którym gmina Szczytniki nabiera nowoczesnego charakteru. Wójt wspomniał, że od 2019 r. z tych programów  gmina pozyskała ponad 5 milionów zł. Podziękowania za współpracę zostały również przekazane Radym, Sołtysom, pracownikom Urzędu Gminy, mieszkańcom, inspektorowi nadzoru  i firmie realizującej inwestycję.

Dariusz Wawrzyniak