Wójt Gminy Szczytniki prosi o pilne przekazanie informacji e-mailowej, telefonicznej lub                  u sołtysa o zapotrzebowaniu na importowany węgiel dla gospodarstw domowych które są:

- uprawnione do dodatku węglowego z terenu naszej gminy,

- dokonały zgłoszenia źródła ogrzewania w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków,

- nie nabyły jeszcze węgla na sezon grzewczy po cenie niższej niż 2 000 zł za tonę.

Informację należy przekazać do 25.10.2022 r. do godz. 12.00 (termin narzucony przez Wojewodę Wielkopolskiego) pod numerem telefonu: 62 5971728, 62 3666224                                         (kontakt telefoniczny w godzinach pracy Urzędu) lub e-mailowo pod adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przewidywany koszt zakupu przez mieszkańca gminy 1 tony węgla wyniesie nie więcej niż 2000 zł brutto.

Planuje się dostępne frakcje (nie dotyczy ekogroszku):

- groszek od 0,8cm do 3,00 cm

- orzech od 2,3 do 8,00 cm

- miał od 0,1cm 3,00 cm

Przewidywalna maksymalna ilość węgla na jedno gospodarstwo domowe:

- 1,5 tony  do dnia 31 grudnia 2022 r.

- 1,5 tony  od dnia 1 stycznia 2023 r. (Minister właściwy do spraw aktywów państwowych określi, w drodze rozporządzenia, ilość paliwa stałego dostępną dla jednego gospodarstwa domowego w ramach zakupu preferencyjnego).

W e-mailu lub telefonicznie należy podać:

1. Sołectwo.

2. Imię, nazwisko.

3. Adres gospodarstwa domowego.

4. Nr kontaktowy.

5. Rodzaj frakcji, tj. groszek, orzech, miał.

6. Ilość ton (zapotrzebowanie).

7. Czy dokonano preferencyjnego zakupu węgla, tj. zakup poniżej 2.000 zł za tonę na aktualny sezon grzewczy?

Proszę o potraktowanie informacji jako pilnej.

Wójt Gminy Szczytniki

(-)   Marek Albrecht