W dniu 5 listopada 2022 r. w strażnicy OSP Koźminek odbyła się uroczystość wręczenia promes dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, z terenu miasta Kalisza oraz terenu Powiatu Kaliskiego.

W tym wyjątkowym wydarzeniu udział wzięli zaproszeni goście w osobach:

Pani Marlena Maląg – Minister Rodziny i Polityki Społecznej,

Pani Katarzyna Sójka – Posłanka na Sejm RP IX Kadencji,

Pan Jan Mosiński – Poseł na Sejm RP IX Kadencji,

Pan Tomasz Ławniczak – Poseł na Sejm RP IX Kadencji,

Pan Wincenty Nowak – Dyrektor Biura poselskiego Ministra Jana Dziedziczaka Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów,

Pani Anna Lis – Dyrektor Biura Poseł do Parlamentu Europejskiego IX Kadencji Pani Andżeliki Możdżanowskiej.

Bryg. Robert Natunewicz – Zastępca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP,

St. bryg. Tomasz Polak – Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu,

St. kpt. Damian Knop – Zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu,

Pani Iwona Michniewicz – Burmistrz Gminy Koźminek.

Pan Marek Albrecht – Wójt Gminy Szczytniki

Z terenu Gminy Szczytniki promesy otrzymały następujące jednostki OSP: Szczytniki 7 500 zł, Kuczewola 7 500zł, Mroczki Wielkie 2 500zł,  Główczyn 3 250zł, Iwanowice 5 000zł, Marcjanów 2 700 zł. Środki będzie można przeznaczyć na zakupy dla MDP min. umundurowanie, sprzęt, wyposażenie osobiste oraz sprzęt teleinformatyczny wykorzystywane w procesie szkolenia młodych druhów.

Klaudia Raczyk

c7612cd 53e9 4350 a77e c1772b910760