Urząd czynny Pon.: 8:00 - 16:00, Wt. - Pt.: 7:00 - 15:00

W dniu 10 marca w Szkole  w Szczytnikach rozegrano gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Do rywalizacji przystąpiło14 uczniów  w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-IV i V-VIII szkoły podstawowej. Uczniowie reprezentowali szkoły ze Szczytnik, Iwanowic, Stawu i Marchwacza. Wszystkich przybyłych powitała Pani Jolanta Leszka Dyrektor Szkoły w Szczytnikach życząc startującym samych sukcesów.

Turniej składał się z dwóch części. W pierwszej pisemnej uczestnicy rozwiązywali test składający się z 30 pytań na co mieli 30 min. czasu. Najlepsi  z każdej grupy kwalifikowali się do etapu ustnego gdzie musieli odpowiedzieć na trzy pytania. Komisja konkursowa w składzie: Henryk Skowroński, Krzysztof Nawrocki, Zbigniew Banasiewicz, Klaudia Raczyk i Jerzy Majas wyłoniła zwycięzców. W grupie I (klasy I-IV szkół  podstawowych) wygrał Jan Tylski (SP w Iwanowicach) przed Ksawerym Skowrońskim (SP w Iwanowicach) i Leną Rykowską (SP w Szczytnikach). W grupie II (klasy V-VIII) wygrała Karolina Sobocka (SP w Stawie) przed Aleksandrem Kołatą (SP w Szczytnikach) i Grzegorzem Nieborakiem (SP w Iwanowicach) . Uczniowie, którzy zajęli dwa pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach zdobyli prawo startu w etapie powiatowym konkursu, który zostanie rozegrany w dniu 25 kwietnia w Goliszewie gmina Żelazków.

Podsumowując turniej Sekretarz Gminy w Szczytnikach Pan Dariusz Wawrzyniak pogratulował zwycięzcom życząc powodzenia na etapie powiatowym a pozostałym uczestnikom dziękując za przybycie i trud przygotowywania się do turnieju. Życzył również sukcesów  w przyszłym roku tym, którzy zdecydują się kontynuować przygodę ze strażą.

Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Szczytniki Pana Marka Albrechta. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki ufundowane przez Starostę Kaliskiego Pana Krzysztofa Nosala.

Organizatorem turnieju był Zarząd Gminny ZOSP RP w Szczytnikach.

Organizatorzy składają podziękowania Pani Jolancie Leszka Dyrektor Szkoły w Szczytnikach oraz Pani Klaudii Raczyk za pomoc w zorganizowaniu i przeprowadzeniu konkursu.

Jerzy Majas

20230310 090739


Drukuj  

Aktualności

Zadzwoń

62 762 50 01

Nie wiesz gdzie masz się udać?
Nie wiesz jak załatwić sprawę?
Skontaktuj się z znami! Chętnie pomożemy!

Napisz do na wiadomość

Zapraszamy do napisania wiadomości na adres: sekretariat@szczytniki.ug.gov.pl lub kliknij w ten link i przejdź do formularza kontaktowego - KLIKNIJ TUTAJ

Nasz Newsletter

Zapisz się!

Image
Urząd czynny w godzinach
  • Poniedziałek  
  • Wtorek - Piątek 

Adres: Urząd Gminy Szczytniki, 62-865 Szczytniki 139

Publish modules to the "offcanvs" position.