Urząd czynny Pon.: 8:00 - 16:00, Wt. - Pt.: 7:00 - 15:00

Na zaproszenie wystosowane w listopadzie 2022 r. przez Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Poznaniu do wszystkich szkół podstawowych do udziału w Programie ogólnodostępnych zajęć sportowych dla uczniów z elementami gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej dla klas I-VIII, zgłoszenia dokonała tylko jedna Szkoła Podstawowa im. Stanisława Aleksandrzaka w Marchwaczu.

Celem programu współfinansowanego ze środków Ministerstwa Sportu i Turystki oraz środków samorządu gminnego jest:

- aktywizacja sportowa dzieci i młodzieży szkolnej oraz profilaktyka wad postawy,

-  włączenie jak największej grupy uczniów do regularnej aktywności fizycznej,

- zajęcia oprócz celów stricte sportowych muszą zawierać elementy gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej, realizowanej w formie odpowiadającej wiekowi i możliwościom psychoruchowym uczestników,

- zajęcia nie mogą być organizowane w ramach szkolenia prowadzonego w klubach sportowych (polegającego na realizacji specjalistycznych treningów/zajęć sportowych w danym sporcie).

Założeniem programu jest przeprowadzenie 56 pozalekcyjnych godzin zajęć sportowych dla uczniów klas I-VIII SP, podzielonych na 15-osobowe grupy adekwatne do wieku  (2 razy w tygodniu po 1 godzinie zegarowej w okresie marzec-czerwiec (32 spotkania); wrzesień-listopad (24 spotkania).

W okresie wiosennym w zajęciach udział biorą uczniowie z klas I-VII, natomiast w okresie jesiennym jako kontynuacja ci sami uczniowie należący już do klas II-VIII. Zajęcia organizowane będą na obiekcie sportowym należącym do Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Marchwaczu przez instruktora – nauczyciela wychowania fizycznego tej szkoły.

      Program przewiduje również testy sprawnościowe dla uczniów (dostępne na platformie Narodowa Baza Talentów), których wyniki zostaną wprowadzone przez instruktora do NBT.

      Dofinansowanie ze strony samorządu – 150 zł na 1 uczestnika (15 uczniów) tj. 2250,00 zł beza generowania kosztów transportu oraz 700 zł ze strony Ministerstwa.

      Uczniowie rozpoczynają zajęcia od 13 marca 2023 r.

Wszystkim uczniom życzymy wytrwałości i wysokich wyników sprawnościowych.

Grażyna Kuchnicka

1328x560

 


Drukuj  

Aktualności

Zadzwoń

62 762 50 01

Nie wiesz gdzie masz się udać?
Nie wiesz jak załatwić sprawę?
Skontaktuj się z znami! Chętnie pomożemy!

Napisz do na wiadomość

Zapraszamy do napisania wiadomości na adres: sekretariat@szczytniki.ug.gov.pl lub kliknij w ten link i przejdź do formularza kontaktowego - KLIKNIJ TUTAJ

Nasz Newsletter

Zapisz się!

Image
Urząd czynny w godzinach
  • Poniedziałek  
  • Wtorek - Piątek 

Adres: Urząd Gminy Szczytniki, 62-865 Szczytniki 139

Publish modules to the "offcanvs" position.