Tradycyjnie, również w tym roku, w Kościele pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Iwanowicach uczczono kolejną rocznicę  zbrodni katyńskiej oraz katastrofy smoleńskiej. Mszy św. przewodniczył  proboszcz parafii ks. kanonik Paweł Jabłoński. W uroczystości uczestniczyli między innymi przedstawiciele samorządu gminnego wraz z Wójtem Gminy Szczytniki Panem Markiem Albrechtem i  Radnymi Gminy Szczytniki, sołtysi, społeczność szkolna Zespołu Szkół w Iwanowicach, a także parafianie i lokalni mieszkańcy.

Po Mszy św. pod tablicą upamiętniającą katastrofę smoleńską symboliczny znicz i kwiaty złożyli: Wójt Gminy Szczytniki Pan Marek Albrecht oraz Przewodniczący Komisji Zdrowia, Oświaty, Pomocy Społecznej, Kultury i Sportu  Pan Wiesław Wróbel.

Uroczystość była pięknym wyrazem hołdowania wartościom chrześcijańskim i patriotycznym oraz tak potrzebnej we współczesnych trudnych  czasach – solidarności polskiego społeczeństwa, a także stanowiła wypełnienie zbiorowej powinności, aby oddać chwałę Poległym w wiernej służbie dla naszej Ojczyzny. (Honorata Szymańska)

resized 2003