W dniu 17 sierpnia 2023 w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy Opatówek  Wójt Gminy Szczytniki Marek Albrecht podpisał porozumienie o utworzeniu klastra energii o nazwie "Południowowielkopolski Klaster Energii".  Klaster tworzą Miasto i Gmina Opatówek, Gmina Brzeziny, Gmina Godziesze Wielkie, Gmina Szczytniki i Energia Centrum Piotr Kęszka. Na koordynatora Klastra strony powołały p. Piotra Kęszkę prowadzącego działalność gospodarczą Energa Centrum Piotr Kęszka. Celami działalności Klastra są: ograniczenie emisji CO2 na obszarze Członków Klastra, poprzez inwestycje w OZE lub zmianę modeli zakupowych energii do jednostek terytorialnych, zwiększenie świadomości oraz szerzenie wiedzy na temat odnawialnych źródeł energii, zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego poprzez dywersyfikację źródeł wytwórczych, rozwój OZE na terenie Klastra, wspieranie innowacyjnych technologii w zakresie efektywnego zarządzania energią; rozwój magazynów energii.

Dariusz Wawrzyniak

IMG20230817114803