W sobotę 2 grudnia w sali sportowej Szkoły Podstawowej w Iwanowicach odbył się „Halowy Turniej w Piłkę Nożną Drużyn OSP Gminy Szczytniki”. Do rywalizacji o Puchar Wójta Gminy Szczytniki Pana Marka Albrechta stanęło 6 drużyn  w sumie 44 zawodników ( tym jedna kobieta – Natalia Greber  z Mroczek Wielkich) reprezentujących straże ze Szczytnik, Mroczek Wielkich, Krowicy Zawodniej , Iwanowic, Kuczewoli i Marcjanowa. Rozgrywki odbywały się systemem „każdy z każdym”, a więc każda drużyna rozegrała 5 spotkań  (w sumie odbyło się 15 meczów). Mecz trwał 7 minut a na boisku równocześnie mogło występować czterech zawodników w każdej drużynie. Zmiany odbywały się systemem hokejowym. Na początku wszystkich przybyłych przywitał i rozpoczął  turniej Komendant Gminny OSP RP Jerzy Majas.

Zwyciężyła drużyna z Kuczewoli  zdobywając 13 pkt., drugie miejsce z wynikiem 12 pkt. zajęła drużyna ze Szczytnik, a trzecie miejsce z 7 pkt. drużyna z Marcjanowa. Najlepszymi zawodnikami  turnieju zostali: Erwin Woźniak oraz Kacper Wojtaszek ze Szczytnik którzy zdobyli po 7 goli. Sędzią głównym był Dawid Szulc. Sekretariat zawodów profesjonalnie prowadziła: Klaudia Raczyk. Sponsorami nagród i upominków byli: Pan Marek Albrecht – Wójt Gminy Szczytniki, oraz Jerzy Majas Komendant Gminny ZOSP RP, Zbigniew Banasiewicz Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP i Arkadiusz Jakubek  Prezes OSP Krowica Zawodnia - Członek Prezydium Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP  RP.

Organizatorem turnieju był Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Szczytnikach oraz Komisja  ds. Młodzieży  przy Zarządzie Gminnym OSP RP pod kierownictwem  dh. Henryka Skowrońskiego.

Organizatorzy składają podziękowanie Pani Janinie Nowak Dyrektor Zespołu Szkół w Iwanowicach oraz personelowi szkoły za pomoc w organizacji turnieju.

Jerzy Majas