Urząd czynny
Pon.: 8:00 - 16:00, Wt. - Pt.: 7:00 - 15:00

Ponad 300 Pań w nieśmiałym towarzystwie  kilkunastu Panów, uczestniczyło w sobotę 9 marca w obchodach  Gminnego Dnia Kobiet gminy Szczytniki organizowanego przez Wójta Gminy Szczytniki i Gminny Ośrodek Kultury. Aktywne społecznie przedstawicielki  KGW, pracownice urzędu gminy i gminnych jednostek i instytucji, radne i sołtyski – w takim gronie pięknie wystrojone, radosne Panie pojawiły się  w sali szkoły w Szczytnikach.

Tradycyjnie już spotkanie rozpoczął gospodarz uroczystości Wójt Gminy Szczytniki Marek Albrecht składając życzenia wszystkim kobietom gminy Szczytniki, podkreślając ich wkład w życie społeczne gminy.

Jako pierwsi goście muzyczni na scenie pojawili się członkowie Kapeli Biesiadnej „Dysonans”, a następnie także męski skład kapeli „Złote Kłosy”. Obie nasze kapele po raz kolejny udowodniły, że są niewątpliwie „gminnym skarbem artystycznym”. Doskonale dopasowany i zagrany repertuar utworów, które porwały do wspólnego śpiewania wszystkie zgromadzone na sali osoby.

Niezwykle udane występy naszych gminnych kapel rozdzieliła Aniela z Podlasia -gość specjalny, jak sama nazwa wskazuje, aż z Podlasia. Solowy program kabaretowy Anieli zabawnie opowiadającej o swoich perypetiach z własnym mężem rozśmieszał wszystkie Panie, często podkreślających – No u mnie jest tak samo!

Występ Anieli z Podlasia zawierał także elementy włączające przedstawicieli publiczności w skecze sceniczne, co także powodowało dużo humoru i śmiechu.

Pierwszą część programu artystycznego zakończyła kapela „Złote Kłosy” a wszystkim zgromadzonym przydała się chwila przerwy, by się  napić kawy czy herbaty i posilić pięknie przygotowanymi przekąskami słodkimi i słonymi przez Panie z koła KGW Szczytniki - Popów. Wszystko atrakcyjnie podane i niezwykle smaczne spowodowało, że organizatorom ciężko było zwołać Panie po przerwie na drugą odsłonę koncertu.

A ta druga część to niezwykle energetyczny i bardzo profesjonalnie przygotowany koncert duetu AnDreo i Karina wcielających się scenicznie i przypominających repertuar muzyczny słynnego włoskiego duetu Al Bano i Romina Power. Artystom udało się w wyjątkowy sposób wciągnąć wszystkich uczestników koncertu do wspólnej zabawy i wspólnego śpiewania, pomimo tego, że niektórzy mogliby sądzić, że nie znają włoskiego. Udało się wspólnie zaśpiewać a efekt zaskoczył samych zaproszonych gości.

Gorące przyjęcie trwało jeszcze po koncercie, gdy ogromna rzesza Pań chciała zdobyć widokówki, autografy i zrobić sobie zdjęcia z tym niezwykłym duetem. A jak dobrze artyści czuli się w naszej gminie niech świadczy fakt, że po koncercie jeszcze długo posiedzieli przy poczęstunku w towarzystwie Pań z KGW Szczytniki – Popów.

Organizatorzy spotkania bardzo dziękują tym wszystkim Paniom za przygotowany poczęstunek, Dyrekcji i pracownikom szkoły w Szczytnikach za przygotowanie sali i oczywiście wszystkim Paniom za przyjęcie zaproszenia i uczestniczenie w gminnym spotkaniu.

Mariusz Janiak


Drukuj  

Aktualności

Zadzwoń

62 762 50 01

Nie wiesz gdzie masz się udać?
Nie wiesz jak załatwić sprawę?
Skontaktuj się z znami! Chętnie pomożemy!

Napisz do na wiadomość

Zapraszamy do napisania wiadomości na adres: sekretariat@szczytniki.ug.gov.pl lub kliknij w ten link i przejdź do formularza kontaktowego - KLIKNIJ TUTAJ

Nasz Newsletter

Zapisz się!

Image
Urząd czynny w godzinach
  • Poniedziałek  
  • Wtorek - Piątek 

Adres: Urząd Gminy Szczytniki, 62-865 Szczytniki 139

Publish modules to the "offcanvs" position.