100-lecie urodzin to wyjątkowy i doniosły Jubileusz, który jest wydarzeniem szczególnym dla Jubilatki.  Obchodzenie tak imponującej rocznicy jest ogromnym przywilejem, którego dostępują tylko nieliczni.

To niecodzienne święto obchodziła w środę 7 sierpnia 2024r. Pani Stefania Jamrozińska przez większość życia mieszkanka naszej gminy. Uroczystość odbyła się w Domu Pomocy Społecznej w Liskowie, gdzie obecnie czasowo mieszka  Jubilatka. Na uroczystości towarzyszyła Pani Stefanii najbliższa rodzina i liczni goście.

Jubilatce w tym wyjątkowym dniu życzenia, gratulacje oraz kwiaty wraz z upominkiem od władz samorządowych Gminy Szczytniki złożyli: Wiesław Wróbel – Przewodniczący Rady Gminy ,  Dorota Marucha -Zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego.

W imieniu władz powiatu kaliskiego podziękowania i życzenia Jubilatce złożyli Starosta Kaliski - Jan Adam Kłysz,  Ewa Woźniak- Członek Zarządu Powiatu, Robert Marszałek - Pełnomocnik Starosty Kaliskiego ds. polityki senioralnej.

Na uroczystości obecni byli także przedstawiciele Gminy Lisków: Dorota Sitko - w zastępstwie Wójta Gminy Lisków,  Jadwiga Kaczmarek -Zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego, Bożena Humelt - Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Liskowie.

Serdeczne życzenia i upominek otrzymała dostojna Jubilatka także  od kierownictwa, pracowników i mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Liskowie . Życzenia w imieniu pracowników i pensjonariuszy złożył Dariusz Paszyn p.o. Dyrektora.

Jubilatce odczytano i przekazano list gratulacyjny od Prezesa Rady Ministrów Pana Donalda Tuska.

Dopełnieniem tej uroczystości był tort urodzinowy oraz symboliczna lampka szampana a także odśpiewanie „200 lat”. Uroczystość uświetnił swoim występem  Zespół i Kapela Liskowianie , od których Jubilatka otrzymała życzenia i upominek. Jubilatka nie kryła radości i wzruszenia. Podziękowała zgromadzonym gościom.

Pani Stefania Jamrozińska z domu Guziołek urodziła się 7 sierpnia 1924r. w miejscowości Koźlątków w gminie Lisków. W roku 1955 zawarła związek małżeński z Janem Jamrozińskim i zamieszkiwała przez ponad 60 lat w miejscowości Gorzuchy naszej gminy. Pani Stefania prowadziła wraz z mężem niewielkie gospodarstwo rolne, pracowała także jako sprzedawczyni w Sklepie Spożywczo-Przemysłowym w Radliczycach należącym wówczas do Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska”. Była także zatrudniona w Fabryce Wyrobów Runowych „Runotex” w Kaliszu na stanowisku portierki.

W małżeństwie przeżyła wspólnie  40 lat,  a  od 1995 roku  jest wdową. W liskowskim Domu Pomocy Społecznej zamieszkała dopiero w sierpniu 2019 roku mając wówczas 95 lat. Jubilatka cieszy się dobrym stanem zdrowia i pogodą ducha.

Pani Stefanii  serdecznie gratulujemy niezwykłego jubileuszu, życzymy dobrego zdrowia, aby kolejne lata mijały w spokoju i wypełnione były życzliwością osób najbliższych.