Obraz1

W ramach Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych  na lata 2020-2024 „Aktywna tablica” Gmina Szczytniki otrzyma wsparcie finansowe  w formie dotacji celowej z budżetu państwa w łącznej wysokości 70 000,00 zł. Wkład własny Gminy wyniesie 17 500,00 zł, natomiast łączny koszt  realizacji zadania ma wynieść 87 500,00 zł.

Program Aktywna Tablica, który został rozpisany przez Ministerstwo Edukacji na lata 2020-2024 dotyczy dofinansowania zakupu min. określonego sprzętu multimedialnego oraz pomocy dydaktycznych dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

W  wyniku rozstrzygnięcia  Gmina Szczytniki otrzymała dofinansowanie dla:

• Szkoły Podstawowej im. Stanisława Aleksandrzaka w Marchwaczu dofinansowanie 35 000,00 zł, wkład własny 8 750,00 zł
  • Szkoły Podstawowej w Stawie dofinansowanie 35 000,00 zł, wkład własny 8 750,00 zł

Pozyskane środki zostaną przeznaczone na zakup pomocy dydaktycznych i narzędzi do terapii dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi wykorzystujących technologie informacyjno – komunikacyjne. Zakup nowoczesnych pomocy dydaktycznych, a tym samym możliwość wykorzystania nowych technologii w procesie kształcenia, będą niezwykle korzystne dla różnych aspektów rozwoju kompetencji oraz umiejętności uczniów i nauczycieli.

Przypominamy, że podobne wsparcie w 2021 roku otrzymały również pozostałe placówki oświatowe.