MF

Minister Finansów jako dysponent Funduszu Edukacji Finansowej podjął decyzją o udzieleniu Gminie Szczytniki dotacji w wysokości 27.960 zł w ramach Programu „Lekcje o finansach” – edycja 2024.

Przedmiotem Programu  jest wsparcie realizacji działań z zakresu edukacji finansowej polegających na przeprowadzeniu, wśród uczniów szkół podstawowych, minimum 3 zajęć lekcyjnych z zakresu szeroko rozumianych finansów. Elementem Programu jest także popularyzowanie wśród uczniów wiedzy o instytucjach publicznych działających w obszarze finansów poprzez organizację wycieczki edukacyjnej. Celem Programu  jest rozbudzenie zainteresowania zagadnieniami finansowymi i podniesienie kompetencji finansowych uczniów.

Przyznane przez Ministra w formie dotacji celowej środki finansowe przeznaczone zostaną na przeprowadzenie zajęć lekcyjnych i wycieczek edukacyjnych do Warszawy obejmujących w swoim programie treści z zakresu finansów.

W ramach umowy nr FEF/345/348/24/Lof/1480 Gmina Szczytniki otrzyma dofinansowanie w wysokości 20.000 zł, wkład własny 5.130 zł. Łączny koszt realizacji zadania 25.130 zł. W Szkole Podstawowej im. Jana Radlicy w Radliczycach zostaną przeprowadzone 3 zajęcia lekcyjne o tematyce finansów oraz zorganizowana dwudniowa wycieczka do Warszawy, podczas której uczniowie odwiedzą instytucje publiczne.

W ramach umowy nr FEF/216/348/24/Lof/1716 Gmina Szczytniki otrzyma dofinansowanie w wysokości 7.960 zł, wkład własny 1.990 zł. Łączny koszt realizacji zadania 9.950 zł. W Szkole Podstawowej im. Stanisława Aleksandrzaka w Marchwaczu zostaną przeprowadzone 3 zajęcia lekcyjne o tematyce finansów oraz zorganizowana jednodniowa wycieczka do Warszawy, podczas której uczniowie odwiedzą instytucje publiczne.