Połączenia drogowe

Na terenie gminy znajduje się droga krajowa nr 12 przebiegająca regionalnie z Kalisza do Sieradza. Jest to ważny krajowy szlak komunikacyjny biegnący równoleżnikowo przez obszar Polski od granicy z Niemcami w Łęknicy do granicy z Ukrainą w Dorohusku-Berdyszczach. Przebiega przez 6 województw: lubuskie, dolnośląskie, wielkopolskie, łódzkie, mazowieckie i lubelskie.

W niedalekiej odległości od gminy znajdują się kolejne ważne drogowe szlaki komunikacyjne o zasięgu regionalnym, krajowym jak i międzynarodowym:

1. drogi wojewódzkie 471 (10km), 710 (9km) i 449 (9km)
  2. trasa europejska E67 (32km), łącząca Europę Środkową z Finlandią. Na odcinku od Helsinek do Warszawy nazywana jest Via Balticą.
  3. droga ekspresowa S11 (39km). Budowana droga, która docelowo połączy Kołobrzeg i Pyrzowice/Piekary Śląskie.
  4. droga ekspresowa S8 (32km). Niemal ukończona droga, która docelowo połączy Kłodzko z centralną Polską i Białymstokiem, jest zasadniczą częścią drogi krajowej nr 8. Łączy aglomerację: wrocławską, łódzką, warszawską i białostocką
  5. droga krajowa nr 83 (24km), leżąca na obszarze województw wielkopolskiego i łódzkiego. Trasa ta łączy Turek z Sieradzem.
  6. droga krajowa nr 11 (39km). Droga przebiega południkowo przez województwa: zachodniopomorskie, wielkopolskie, opolskie i śląskie. Jest często uczęszczaną drogą w sezonie letnim, gdy mieszkańcy Śląska i Wielkopolski udają się na odpoczynek nad Bałtyk, w okolice Kołobrzegu
  7. droga krajowa nr 25 (23km). Jest niemal równoległa do drogi krajowej nr 11, którą przecina w dwóch miejscach. Przebiega przez województwa: zachodniopomorskie, pomorskie, kujawsko-pomorskie, wielkopolskie i dolnośląskie. Tory DK11 i DK25 różnią się tym, że „jedenastka” łączy Pomorze Środkowe z aglomeracją katowicką, a DK25 z wrocławską.

Lotniska

Najbliższe znaczące lotniska:

• Port Lotniczy Poznań-Ławica - 171 km
  • Port Lotniczy Wrocław S.A. - 149 km
  • Port Lotniczy Łódź im. Władysława Reymonta - 86 km

Lokalizacja

Do stolicy Województwa Wielkopolskiego - Poznania dzieli nas 150 km, a dojazd do centrum miasta zajmuje z reguły nieco ponad 2 godziny.

W niedużej odległości znajdują się także inne ważne ośrodki miejskie i gospodarcze, takie jak:

• Kalisz 20km
  • Ostrów Wielkopolski 40km