Atutem gminy są zasoby ludzkie. W gminie mieszka ponad 7,5 tys osób. Większość (60,9%) mieszkańców gminy jest w wieku produkcyjnym. Co piąty mieszkaniec (20%) jest natomiast w wieku przedprodukcyjnym.

Bezrobocie w gminie jest bardzo niskie i utrzymuje się na poziomie około 2,5%. Taki stopień bezrobocia oznacza z jednej strony, że nie stanowi on dużego obciążenia dla budżetu gminy, ale jednocześnie jest on wskazaniem, że na naszym terenie wciąż znajdują się osoby poszukujące nowego miejsca pracy.

Przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w gminie utrzymuje się na poziomie ok. 76% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia brutto w Polsce, co powoduje, że koszt pracownika jest tutaj mniejszy niż w wielu większych ośrodkach miejskich.