W dniu 18 października 2019 roku w Orlim Stawie podpisano umowę na ?Zaprojektowanie i budowę hali sortowni w ZUOK Orli Staw?.

Z ramienia Inwestora umowę podpisali Pan Paweł Osiewała ? Z-ca Przewodniczącego Zarządu Związku Komunalnego Gmin ?Czyste Miasto, Czysta Gmina? oraz Pani Justyna Grzelak - Pełnomocnik Zarządu Związku. Wykonawcę FB Antczak z siedzibą w Kaliszu reprezentował Pan Marek Antczak. Wartość podpisanej umowy opiewa na kwotę 12.717.327,93 zł brutto. Okres realizacji umowy wynosi do 17 miesięcy od dnia jej zawarcia.

Przedmiotowa inwestycja realizowana jest w ramach Projektu pn. "Modernizacja ZUOK Orli Staw jako Regionalnego Centrum Recyklingu" ? Zadanie nr 3. Wartość Projektu wynosi 96 268 698,69 zł brutto, w tym dofinansowanie 53 221 719,60 zł ze środków UE w ramach POIiŚ 2014-2020, II oś priorytetowa, Działanie 2.2 ? Gospodarka odpadami komunalnymi.

Piotr Szyszkiewicz - Związek Komunalny Gmin "Czyste Miasto, Czysta Gmina"

Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych "Orli Staw"