Z inicjatywy naszego kapelmistrza Pawła Janiaka w dniach 19-20 października b.r przebywaliśmy w stolicy polskich Tatr- w Zakopanem. Celem wyjazdu  było ubogacenie naszym występem niedzielnej Mszy Świętej w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem. Sanktuarium to upodobało sobie wiele orkiestr dętych z całej Polski, teraz również i nasza. W wyjeździe uczestniczyły również nasze mażoretki z najstarszej grupy wiekowej oraz gościnnie nasz przyjaciel z Węgier- waltornista Márk Cobus Csete.

Był to dla nasz szczególny występ, ponieważ przypadł on w niedzielę, tuż po Dniu Papieża Jana Pawła II,  w Sanktuarium, które jest ?wotum wdzięczności  za ocalone życie Ojca Świętego Jana Pawła II w dniu 13 maja 1981 roku". Święty Jan Paweł II przybył do Sanktuarium  7 czerwca 1997 r., by dokonać uroczystej konsekracji kościoła i osobiście podziękować za modlitwy w jego intencji. Dlatego podczas Mszy Świętej nie mogło zabraknąć ?Barki?, utworu tak ukochanego przez Ojca Świętego. Uczestnictwo w tej Mszy Świętej było dla nas ogromnym przeżyciem i dumnie reprezentowaliśmy naszą parafię, diecezję, gminę i powiat.

W trakcie pobytu w Tatrach, odwiedziliśmy także Dolinę Chochołowską
oraz muzykowaliśmy u naszych góralskich  gospodarzy wzbudzając zainteresowanie okolicznych mieszkańców, którzy na co dzień obyci są raczej z muzyką smyczkową. Mamy nadzieję, że te wyjazdy wpiszą się w naszą tradycję, gdyż było to dla nas bardzo cenne doświadczenie. Takie wyjazdowe występy pokazują, że w budowaniu prawdziwej  orkiestry nie liczy się tylko pasja muzykowania i chęci, ale również wspólne zaufanie, wielopokoleniowe więzi oraz odpowiedzialność za to co tworzymy.

Serdecznie dziękujemy Staroście Kaliskiemu Krzysztofowi Nosalowi
oraz Przewodniczącemu Rady Powiatu Kaliskiego Janowi Kłyszowi za pomoc w dofinansowaniu kosztów transportu tego wyjazdu. Dziękujemy również wszystkim przyjaciołom orkiestry za pomoc w organizacji. Zapraszamy na stronę Orkiestry Dętej OSP Iwanowice https://www.facebook.com/orkiestra.iwanowice/  aby zobaczyć fotorelację z tego wydarzenia.

Anna Tylska