Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 22 kwietnia 2021 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w  związku z  zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2021 r., poz. 752), od dnia 26 kwietnia do dnia 30 kwietnia w szkołach podstawowych województwa wielkopolskiego będą kontynuowane zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, natomiast w przedszkolach zajęcia będą prowadzone nadal w formie stacjonarnej.

W związku z tym pragnę przypomnieć, iż Rozporządzenie MEN z dnia 26 marca 2021 r.  określa również wyjątkowe przypadki w szkołach podstawowych, uprawniające dyrektorów  do organizowania zajęć dla uczniów na terenie szkoły.

Za organizację pracy  oraz  decyzje dotyczące kształcenia zarówno zdalnego jak i stacjonarnego  - odpowiada dyrektor danego zespołu szkół, który jest również zobowiązany do podawania organowi prowadzącemu oraz  organowi sprawującemu nadzór pedagogiczny informacji na temat sposobu realizacji zajęć i innych zadań jednostki systemu oświaty.

Proszę o bieżące zapoznawanie się z nowymi rządowymi wytycznymi, obowiązującymi przepisami  i zaleceniami sanitarnymi.

Bardzo dziękuję wszystkim za współpracę oraz  życzę dużo zdrowia!

Wójt Gminy Szczytniki

Marek Albrecht