Na przełomie września i października 2022 r. czteroosobowa drużyna SZCZYPIORKI z klasy VIIIA ze Szkoły Podstawowej Zespołu Szkół w Szczytnikach: Oliwia Żurawska, Antonina Braszak, Krzysztof Górski i Szymon Błasiak pod opieką Pani Agnieszki Pogorzelec i Pani Emilii Wielowskiej wzięła udział w projekcie NOC ZAWODOWCÓW 2022 – edycja 5.

Wspomniane wydarzenie zainaugurowane zostało 5 lat temu i ma na celu promocję kształcenia dualnego i zawodowego, połączonego z terenową grą miejską oraz pokazami zawodowców.

To inicjatywa skierowana do młodzieży klas 7 i 8 oraz jej rodziców. Celem wydarzenia jest m.in. zwiększenie świadomości i perspektyw edukacyjnych a także zawodowych w kolejnych latach.

Założeniem przedsięwzięcia była również promocja szkolnictwa branżowego i technicznego, jako szkolnictwa pozytywnego wyboru, które daje możliwość realizowania satysfakcjonującej ścieżki edukacyjno-zawodowej.
Centra Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego już po raz piąty organizują NOC ZAWODOWCÓW, która została objęta patronatem honorowym Marszałka Województwa Wielkopolskiego Pana Marka Woźniaka.
Wydarzenie to stanowiło niezwykle ważną przestrzeń do wzajemnej wymiany doświadczeń, rozmów oraz zadawania pytań. W jednym miejscu spotykają się uczniowie, rodzice, nauczyciele, doradcy zawodowi, rzemieślnicy i pracodawcy.
W tym roku, Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz wszystkie Centra Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu, Kaliszu, Koninie, Lesznie i Pile, zorganizowało Noc Zawodowców 2022 Edycja 5.0 „Zawodowa Moc”.

Zabawa składała się z czterech etapów:

1. Spotkanie organizacyjne w CECHU i wylosowanie zakładów pracy, w których drużyna musiała się stawić wraz z opiekunem;

2. Po przybyciu na miejsce spotkania drużyna wykonywała zadania zaplanowane przez właściciela zakładu, a następnie została oceniana punktacją na karcie uczestnika (Szczypiorki zdobyły maksymalną liczbę punktów);

3. Kolejnym punktem było drużynowe rozwiązanie testu online (oceniana była poprawność odpowiedzi i czas wykonania zadania)

4. Ostatni dzień zmagań odbył się w Opatówku, gdzie spotkały się wszystkie drużyny i rywalizowały ze sobą o jak najwyższą liczbę punktów.

Cała drużyna dała z siebie wszystko!!!

Byli jedynymi reprezentantami Gminy Szczytniki !!!

GRATULUJEMY!!!

Poniżej kilka zdjęć z finału Nocy Zawodów w dniu 7.10.2022 r. w Opatówku.

(autor: Emilia Wielowska i Agnieszka Pogorzelec).

IMG20220927173433