Urząd czynny
Pon.: 8:00 - 16:00, Wt. - Pt.: 7:00 - 15:00

Czy da się połączyć ostatnie dni karnawału ze świętowaniem Dnia Kobiet, oczywiście, że tak. Kilka dni różnicy, a za to można się szampańsko bawić, nie tylko pośpiewać, pośmiać się, ale i potańczyć. Tak też się stało w sobotę 18 lutego podczas Gminnego Dnia Kobiet organizowanego po dwuletniej przerwie przez Wójta Gminy Szczytniki Marka Albrechta i Gminny Ośrodek Kultury przy znaczącej pomocy Dyrekcji i pracowników szkoły w Szczytnikach.

Blisko 300 mieszkanek gminy Szczytniki - Pań działających w gminnych kołach KGW, zrzeszonych w Gminnym Związku Emerytów i Rencistów, przedstawicielek gminnych instytucji i jednostek, przyjęło zaproszenie organizatorów i pojawiło się na gminnych obchodach Dnia Kobiet w Sali ZS w Szczytnikach.

Gości powitali gospodarze spotkania Wójt Gminy Szczytniki Marek Albrecht i Przewodniczący Rady Gminy Bogdan Augustyniak składając serdeczne życzenia wszystkim mieszkankom naszej gminy.

Muzycznie swoimi życzeniami w postaci znanych przebojów biesiadnych przywitała się także „ Kapela Złote Kłosy”, tym razem tylko w męskiej obsadzie. I trzeba przyznać, że Panowie wyszli z tego zadania doskonale muzycznie. Panie na widowni od początku przyjęły zaproszenie do wspólnego śpiewania radośnie przyjmując każdy kolejny utwór.

Po występie Kapeli przyszedł czas na gwiazdę wieczoru,  dobrze wszystkim znany z telewizji już od wielu lat „Kabaret Koń Polski” owacyjnie przyjęty już przy powitaniu. Oczywiście podczas występu nie mogło zabraknąć słynnego duetu Heli i Mariana, który stał się sztandarowym skeczem kabaretu. A zgromadzone Panie niezwykle entuzjastycznie przyjęły także piosenkę Michała Wiśniewskiego „A wszystko to, bo Ciebie kocham”, w którego wcielił się jeden z kabareciarzy ruszając w trakcie śpiewania do siedzących Pań.

Ponad godzinna dawka humoru wyczerpała zgromadzoną publiczność, a więc  po kabarecie wszyscy zostali zaproszeni do korytarzy szkolnych na poczęstunek wypełniony zarówno słodkimi pysznościami, jak również doskonałymi słonymi przekąskami. A wszystko to przygotowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Radliczanki” w Radliczycach. Pyszności szybko znikały ze stołów, Paniom z Radliczyc nie szczędzono komplementów,  a tymczasem na scenie już przygotowywali  się do ostatniej odsłony spotkania Panowie z „Kapeli Biesiadnej Dysonans”. I wtedy już rozpoczęła się prawdziwie karnawałowa zabawa. Zaproszone Panie szybko usunęły swoje krzesła na bok, pod ścianę i ruszyły do wspólnych tańców, wężyków, kółeczek itp.

Zabawa była wyśmienita, a Panowie z „Dysonansu” jak zwykle zachwycili nie tylko muzycznie, ale i kondycyjnie grając i śpiewając nieprzerwanie przez 3 godziny.

Organizatorzy raz jeszcze pragną podziękować Dyrekcji i pracownikom ZS w Szczytnikach za pomoc z organizacji spotkania, Paniom z KGW „Radliczanki” w Radliczycach za uraczenie wszystkich doskonałym poczęstunkiem, a Panom z Kapel „Złote Kłosy” i „Dysonans” za stworzenie fantastycznego muzycznego widowiska i doskonałej zabawy dla wszystkich Pań podczas tegorocznych obchodów Dnia Kobiet.

Mariusz Janiak

IMG 20230218 194506


Drukuj  

Aktualności

Zadzwoń

62 762 50 01

Nie wiesz gdzie masz się udać?
Nie wiesz jak załatwić sprawę?
Skontaktuj się z znami! Chętnie pomożemy!

Napisz do na wiadomość

Zapraszamy do napisania wiadomości na adres: sekretariat@szczytniki.ug.gov.pl lub kliknij w ten link i przejdź do formularza kontaktowego - KLIKNIJ TUTAJ

Nasz Newsletter

Zapisz się!

Image
Urząd czynny w godzinach
  • Poniedziałek  
  • Wtorek - Piątek 

Adres: Urząd Gminy Szczytniki, 62-865 Szczytniki 139

Publish modules to the "offcanvs" position.