Urząd czynny
Pon.: 8:00 - 16:00, Wt. - Pt.: 7:00 - 15:00

1460x616

W dniu 20 stycznia 2023 roku miało miejsce uroczyste przekazanie pojazdu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczytnikach. W uroczystym przekazaniu pojazdu wzięli udział:

- Minister Rodziny i Polityki Społecznej Pani Marlena Maląg,

- Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Pani Katarzyna Sójka,

- Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Pan Jan Mosiński,

- Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Pan Tomasz Ławniczak,

- Dyrektor Biura poselskiego Ministra Jana Dziedziczaka Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Pan Wincenty Nowak,

- Dyrektor Biura Posła do Parlamentu Europejskiego Pani Andżeliki Możdżanowskiej Pani Anna Lis,

- Zastępca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego bryg. Robert Natunewicz,

- Starosta Powiatu Kaliskiego Pan Krzysztof Nosal,

- Wójt Gminy Szczytniki Pan Marek Albrecht,

- Komendant Miejski PSP w Kaliszu  st. bryg. Tomasz Polak,

- Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Kaliszu st. kpt. Damian Knop,

- Ks. kanonik Paweł Jabłoński- kapelan Ochotniczych Straży Pożarnych RP powiatu kaliskiego.

Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku o gotowości do rozpoczęcia uroczystości przez dowódcę uroczystości mł. kpt. Jakuba Barana. Następnie Wójt Gminy Szczytniki powitał zaproszonych gości oraz opowiedział o inwestycjach Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy, które zrealizowane były dzięki współpracy z władzami rządowymi. Druhna OSP Szczytniki Nadia Leszka przedstawiła krótką charakterystykę jednostki.

Klucze do auta przekazali: Minister Rodziny i Polityki Społecznej Pani Marlena Maląg, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Pani Katarzyna Sójka, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Pan Jan Mosiński, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Pan Tomasz Ławniczak, Dyrektor Biura Poselskiego Ministra Jana Dziedziczaka Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Pan Wincenty Nowak, Dyrektor Biura Posła do Parlamentu Europejskiego Pani Andżeliki Możdżanowskiej Pani Anna Lis, Zastępca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego bryg. Robert Natunewicz, Starosta Powiatu Kaliskiego Pan Krzysztof Nosal, Wójt Gminy Szczytniki Pan Marek Albrecht, Komendant Miejski PSP w Kaliszu  st. bryg. Tomasz Polak. Poświęcenia nowego pojazdu dokonał ks. kanonik Paweł Jabłoński, kapelan Ochotniczych Straży Pożarnych RP powiatu kaliskiego.

Auto dla OSP Szczytniki odebrał dh Zbigniew Banasiewicz. Przekazany samochód to ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy GCBA 9,5/60 Man TGA posiadający zbiornik wody o pojemności 9500 litrów wody i autopompę o wydajności 6000 l/min, który uczestniczył m.in. w międzynarodowej misji gaszenia pożarów lasu w Szwecji oraz Grecji w ramach Modułu GFFFV Poland.

Zaproszeni goście zabrali głos i złożyli gratulacje na ręce Prezesa jednostki OSP Szczytniki. W podziękowaniu Druhowie jednostki wręczyli drobne upominki.

Nowy pojazd w garażu jednostki ze Szczytnik z całą pewnością przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa na terenie chronionym Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu oraz podniesie komfort pracy ratowników. Zaproszeni na uroczystość goście podziękowali strażakom za wytrwałą służbę i poświęcenie, życząc aby przekazany pojazd skutecznie pomagał w ratowaniu życia i mienia, złożono również życzenia, wielu sukcesów, satysfakcji z realizacji planów i zamierzeń oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.


Drukuj  

Aktualności

Zadzwoń

62 762 50 01

Nie wiesz gdzie masz się udać?
Nie wiesz jak załatwić sprawę?
Skontaktuj się z znami! Chętnie pomożemy!

Napisz do na wiadomość

Zapraszamy do napisania wiadomości na adres: sekretariat@szczytniki.ug.gov.pl lub kliknij w ten link i przejdź do formularza kontaktowego - KLIKNIJ TUTAJ

Nasz Newsletter

Zapisz się!

Image
Urząd czynny w godzinach
  • Poniedziałek  
  • Wtorek - Piątek 

Adres: Urząd Gminy Szczytniki, 62-865 Szczytniki 139

Publish modules to the "offcanvs" position.