Urząd czynny
Pon.: 8:00 - 16:00, Wt. - Pt.: 7:00 - 15:00

   W dniu 11 października br.  w Szczytnikach odbyła się wizyta Premiera RP Pana Mateusza Morawieckiego w gospodarstwie czteropokoleniowym Państwa Nowaków, podczas której poruszono zagadnienia związane z rozwojem oraz problemami współczesnego rolnictwa i ogrodnictwa. W spotkaniu uczestniczyli również: Wójt Gminy Szczytniki Pan Marek Albrecht, Minister Rodziny i Polityki Społecznej Pani Marlena Maląg, Minister Zdrowia Pani Katarzyna Sójka, Poseł do PE Pani Andżelika Możdżanowska, Wojewoda Wielkopolski Pan Michał Zieliński, Dyrektor Delegatury w Kaliszu Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu Pani Żaneta Lasiecka – Stodolna.

   Gospodarstwo Państwa Małgorzaty i Stanisława Nowaków, którego właścicielami są od roku 1986,  zostało utworzone w latach 60- tych przez Państwo Janinę i Jana Nowaków. Państwo Małgorzata i Stanisław Nowakowie posiadają czworo dzieci, w domu rodzinnym pozostała najmłodsza córka, która wraz z mężem współtworzy gospodarstwo i wychowuje dwoje dzieci. W domu rodzinnym zamieszkują również dziadkowie – Państwo Janina i Jan Nowakowie.

   Od momentu przekazania gospodarstwa liczącego na początku 10 hektarów, Państwo Małgorzata i  Stanisław Nowakowie wraz z dziećmi rozwijali i unowocześniali swoje gospodarstwo, które obecnie liczy 34 hektarów. W gospodarstwie prowadzona jest obecnie produkcja zbóż takich jak: jęczmień, pszenica, pszenżyto i kukurydza; a także uprawiane są ogórki pod osłonami.

   Spotkanie z Premierem RP Panem Mateuszem Morawieckim przebiegło w miłej atmosferze i było również okazją do poruszenia ważnych kwestii dotyczących polskiej wsi.  (autor tekstu: Honorata Szymańska, zdjęcia: MRiPS)


Drukuj  

Aktualności

Zadzwoń

62 762 50 01

Nie wiesz gdzie masz się udać?
Nie wiesz jak załatwić sprawę?
Skontaktuj się z znami! Chętnie pomożemy!

Napisz do na wiadomość

Zapraszamy do napisania wiadomości na adres: sekretariat@szczytniki.ug.gov.pl lub kliknij w ten link i przejdź do formularza kontaktowego - KLIKNIJ TUTAJ

Nasz Newsletter

Zapisz się!

Image
Urząd czynny w godzinach
  • Poniedziałek  
  • Wtorek - Piątek 

Adres: Urząd Gminy Szczytniki, 62-865 Szczytniki 139

Publish modules to the "offcanvs" position.